Reklama

Przepisy

Dawno, dawno temu za czasów kiedy królową szos była Syrena było takie czasopismo Motor. Jako młody chłopak zaczytywałem sie w nim ponieważ były tam obszerne artykuły dotyczące przepisów ruchu drogowego wraz z fachowym komentarzem. Dotyczyło to przepisów juz istniejących jak i nowych, które wchodziły w życie.

W tamtych czasach przepisy zmieniały sie rzadko a mimo to w każdym cotygodniowym numerze było o czym czytać. Na próżno dzisiaj szukać takiego czasopisma. Nawet Motor w dzisiejszym wydaniu to nie to.

Skąd kierowcy mają czerpać wiedzę dotyczącą choćby bieżących zmian w przepisach a jest ich sporo, skoro nikt tego nie popularyzuje. Nie każdy jest prawnikiem czy policjantem i ma dostęp do prasy prawniczej. Nawet w internecie zostaje odtrąbione ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym i koniec!

Ja chciałbym zapytać co z resztą, dlaczego nikt nie zajmuje sie tym na bieżąco: nowe znaki, zmiany w pierwszeństwie i inne nie mniej ważne? Popularyzacją wszystkich zmian w przepi

Reklama

sach również zmianami w interpretacjach.

Często ludzie łamią przepisy bo ich po prostu nie znają, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe przepisy które weszły po odebraniu prawa jazdy przez kierowcę. Obecnie posiadam kategorię CE. Trzy razy co kilka lat robiłem kurs i zdawałem egzaminy na różne kategorie. Ale co najważniejsze za każdym razem uczyłem sie kodeksu drogowego na nowo tyle było w nim zmian.

Dziasiaj wszędzie tylko dane techniczne, osiągi, ceny itp. Nie ma miejsca na popularyzację przepisów oraz chocby dobrych obyczajów na drodze. Pozdrawiam i zachęcam do rozwinięcia tej tematyki na stałe, dla dobra portalu i kierowców.

Robert z Krakowa

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje