Reklama

Prezentacja Toyoty

Trzeci największy producent samochodów na świecie - Toyota, z największą starannością przygotowuje się do swego debiutu w F1. Dziś w swojej europejskiej siedzibie w Kolonii, japoński koncern zaprezentował bolid, którym w pierwszym sezonie startów Toyoty w F1 poprowadzą Fin, Mika Salo i Szkot, Alan McNish. Toyota będzie zespołem dysponującym największym budżetem i najliczniejszym personelem, jednak czy to wystarczy na udany debiut, okaże się już niebawem.

Szef działu sportowego Toyoty, Ove Andersson powiedział, że celem jego ekipy w 2002 roku jest zdobycie szacunku rywali, a nie walka o najwyższe laury. - Wydaje mi się, że naszym zadaniem na najbliższy sezon jest nauka i zbieranie doświadczenia, niezbędnego w takim sporcie, jak Formuła 1 - powiedział Andersson. - Chcemy być zespołem, który pod koniec sezonu zostanie postrzegany przez naszych rywali, jako ekipa, która pojawiła się i wykonała kawał dobrej roboty jak na nowicjusza. Cały samochód, zarówno silnik, jak i nadwozie powstały w jednej fabryce. Jeśli coś się nie uda to tylko my będziemy za to odpowiedzialni. Nie będziemy mieli żadnych wymówek - dodał szef zespołu Toyota-F1.

Reklama

Testowy bolid Toyoty pokonał blisko 34 tysiące kilometrów od momentu powstania w marcu 2001 roku. Biało czerwony pojazd pojawił się na 11 z 17 zaplanowanych na przyszły sezon torów wyścigowych. Zaprojektowane przez Austriaka, Gustava Brunnera nadwozie TF102 zostało wyposażone w silnik RVX-02 V10 o kącie nachylenia cylindrów 90 stopni. Głównymi sponsorami zespołu zostali Panasonic, AOL Warner i Wella.

Odwiedź GALERIĘ zdjęć z prezentacji Toyoty.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prezentacje | bolid | prezentacja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy