Reklama

Posiedzenie Komisji Rajdowych Mistrzostw Europy FIA w Polsce

Rajdowe Mistrzostwa Europy są najstarszym serialem w tej dyscyplinie sportu. Walka o tytuł najlepszego kierowcy Starego Kontynentu toczy się już od roku 1953, a pierwszym jego zdobywcą był Helmuth Polensky z Niemiec zasiadający wtedy za kierownica samochodu Porsche. Wspaniałą kartę w dziejach mistrzostw Europy zapisali również polscy zawodnicy. Trzykrotnie mistrzowska koronę zakładał Sobiesław Zasada 1966, 1967, 1971), raz Krzysztof Hołowczyc (1997), a Marian Bublewicz został wicemistrzem Europy w sezonie 1992.

Więcej przeczytasz w serwisie Motosport.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: posiedzenie | fia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy