Reklama

Polskie porsche na 8 miejscu!

Sukces Polaków - tylko takie słowo ciśnie się na usta po III rundzie mistrzostw Świata FIA GT, która odbyła się dzisiaj się w Brnie. Startujący w barwach INTERIA.PL Porsche 911 GT2 Maciej Stańco z Maciejem Marcinkiewiczem, wspomagani przez Andrzeja Dziurkę zajęli doskonałe 8 miejsce w kategorii GT na piętnaście startujących samochodów. TUTAJ zdjęcia naszego zespołu podczas eliminacji w Brnie.

Polacy poprawili tym samym pozycję, którą zajmowali po sesji kwalifikacyjnej. Zespół Alda Motorsport był w niej sklasyfikowany na 14 miejscu wśród samochodów GT. Kolejnym sukcesem jest fakt, że Maciej Marcinkiewicz poprawił dzisiaj swój czas uzyskany podczas wczorajszych kwalifikacji, co jest rzadkością w tego typu wyścigach.

- Myślę, że możemy być bardzo zadowoleni z wyścigu, bo pozycja zespołu jest dużo lepsza niż podczas zawodów na torze Magny-Cours, w których nie startowałem. Dzisiejszy wyniki mógł być jeszcze lepszy, ale trochę czasu straciłem wypadając na chwilę z toru. Miałem również drobne problemy z hamulcami, które jednak bardzo nie przeszkadzały. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo jak na debiut w zawodach takiej rangi wynik jest naprawdę dobry a moje wrażenia doskonałe. Już nie mogę doczekać się kolejnego startu - powiedział na mecie wyścigu Maciej Marcinkiewicz.

Reklama

Zawody w Brnie były III tegoroczną rundą Mistrzostw. Zespół Alda Motorsport startował w pierwszej, rozegranej na torze Magny-Cours 21 kwietnia. Wtedy Polacy zakończyli rywalizację na 9 miejscu wśród pojazdów GT. Później zespół opuścił rundę na torze Silverstone by ponownie pojawić się na torze właśnie w Brnie.

W klasyfikacji generalnej III rundy FIA GT Championships na pierwszym miejscu uplasowała się załoga Jamie Campbell-Walter/Nicolaus Springer na samochodzie LISTER STORM. Przypomnijmy, że zespół ten wygrał również wczorajsze kwalifikacje.

FIA GT Championships to seria niezwykle widowiskowych wyścigów rangi mistrzostw Świata, rozgrywanych na najsłynniejszych torach. Samochody przygotowywane do tych zawodów dzielą się na dwie kategorie - auta GT (Grand Touring) osiągające moc do 600 koni mechanicznych i samochody N-GT (Series Grand Touring), osiągające w zależności od pojemności silnika moc od 400 do 470 koni mechanicznych. Emocje, jakich dostarczają uczestnicy tych zawodów przyciągają na trybuny tysiące kibiców i licznych przedstawicieli mediów. Mistrzostwa są szeroko relacjonowane przez wiele stacji telewizyjnych a najobszerniejsze materiały ukazują się na antenie stacji Eurosport, która w trakcie każdej rundy Mistrzostw niemal na żywo przekazuje kilkudziesięciominutowe relacje.

Trzygodzinny wyścig finałowy na torze w Brnie był także rejestrowany przez kamery stacji Eurosport a jego obszerne fragmenty będzie można zobaczyć jeszcze dzisiaj o godzinie 19.00. Oczywiście tylko na kanale Europsport.

Kolejna runda FIA GT Championships odbędzie się 2 czerwca na hiszpańskim torze Jarama.

FIA GT CHAMPIONSHIPS, BRNO - WYNIKI WYŚCIGU GŁÓWNEGO W KATEGORII GT

1.Cambell-Walter/Springer (Lister Storm) 3,01,31,653
2.Bouchut/Terrien (ChryslerViper GT-S) 3,01,34,466
3.Cappellari/Gollin (Chrysler Viper GT-S) 3,01,50,635
4.Vosse/Rosenblad (Chrysler Viper GT-S) 3,02,15,960
5.Duez/Babini (Chrysler Viper GT-S) + 2 okr.
6.Belmondo/Derrick (Chrysler Viper GT-S) + 2 okr.
7.Reid/Casadei (Porsche 911GT2) + 5 okr.
8.Marcinkiewicz/Stańco/Dziurka (Porsche 911GT2) +7 okr.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kazimierz Marcinkiewicz | Porsche 911 | chrysler | fia | porsche

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy