Reklama

Oświadczenie Automobilklubu Ślaskiego

Oświadczenie Zarzadu Automobilklubu Ślaskiego w sprawie organizacji 49. Rajdu Wisły:

Organizacja tegorocznego, 49. Rajdu Wisły spotkała się w ostatnich tygodniach ze szczególnym spiętrzeniem problemów, które zmusiły nas do rozpatrzenia bezprecedensowej kwestii potencjalnego odwołania zawodów.

Wśród problemów, przed którymi stanęliśmy należy wymienić;

1/ negatywne opinie mieszkańców i władz samorządowych terenów, na których miał odbyć się rajd, a zwłaszcza Powiatu Cieszyńskiego,

2/ wystąpienie rodziny tragicznie zmarłego w wyniku wypadku podczas ubiegłorocznego Rajdu Wisły, do władz samorządowych oraz Policji o zgodę na przeprowadzenie pikiety przeciwko organizacji rajdów samochodowych. Grozi to blokadą odcinków specjalnych oraz potencjalnymi napięciami z kibicami, nad którymi organizator może nie mieć kontroli,

Reklama

3/ trudności finansowe organizatora związane z dodatkowymi żądaniami władz terytorialnych dotyczącymi przebiegu rajdu, których nie było do tej pory. Żądania te doprowadziły do znacznego przekroczenia budżetu przewidzianego na 49 Rajd Wisły,

4/ zniszczenia powodziowe na terenach przyległych do tras odcinków specjalnych, które zmuszają do odwołania części odcinków.

Jest również faktem, że do złej atmosfery wokół Rajdu Wisły przyczynili się również niektórzy zawodnicy oraz część mediów, którzy niezawinioną przez organizatorów ubiegłoroczną tragedię na trasie odcinka specjalnego, zamienili na tanią sensację.

Podejmując ostateczną decyzję co do przeprowadzenia 49 Rajdu Wisły, Zarząd Automobilklubu Śląskiego starał się rozpatrzyć wszystkie za i przeciw obu rozwiązań (czyli przeprowadzenie rajdu lub jego odwołanie). Pod uwagę wzięte zostały interesy startujących załóg, sponsorów, licznej rzeszy kibiców, władz samorządowych i mieszkańców gmin.

Zarząd Automobilklubu Śląskiego, zdając sobie sprawę, że pewne problemy nie zostaną definitywnie rozwiązane podjął jednak decyzję, że 49 Rajd Wisły odbędzie się w zaplanowanym terminie.

Do takiej decyzji walnie przyczyniły się ostateczne konsultacje z władzami samorządowymi, z którymi udało się osiągnąć kompromisowe rozwiązania - tą drogą serdecznie Im dziękujemy.

Pragniemy również poinformować, że ulegnie korekcie trasa 49 Rajdu Wisły, o czym najszybciej jak to będzie możliwe, poinformuje odrębnym komunikatem Dyrektor Rajdu.

Dziękując za zrozumienie zaistniałej sytuacji wyrażamy jednocześnie nadzieję, że 49 Rajd Wisły odbędzie się w prawdziwie sportowej atmosferze przy udziale licznej rzeszy kibiców.

Za Zarząd Automobilklubu Śląskiego

PREZES - Henryk Piechel

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajd | oświadczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy