Reklama

Nowość: Kia Lotos Race razem z WTCC

Trzeci sezon Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto rozpocznie się już za tydzień na słowackim torze Slovakiaring.

Tym razem zawodnicy Kia Lotos Race wezmą udział we wspólnym wyścigowym weekendzie z IV rundą mistrzostw świata samochodów turystycznych WTCC. To kolejna prestiżowa seria, po FIA GT, DTM oraz FIA ETRC, której będą towarzyszyć kierowcy rywalizujący w Kia Picanto.

Reklama

Do pierwszej w tym sezonie rundy KLR zgłosiło się na razie 20 zawodników, pośród których znajdują się już tak doświadczeni i przygotowani do walki o zwycięstwo jak Stanisław Kostrzak, Michał Śmigiel czy Konrad Wróbel.

Na starcie stanie także szereg debiutantów, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z samochodowymi wyścigami. Nie zobaczymy na torze dwukrotnego mistrza Polski Kia Lotos Race, Bartłomieja Mireckiego, który zgodnie z regulaminem serii po raz trzeci nie może już walczyć o mistrzowski laur. Daje to oczywiście pole do popisu jego konkurentom z poprzednich sezonów, którzy już w końcówce ubiegłego roku zapowiedzieli ostrą walkę o główną nagrodę sezonu i tytuł.

W kalendarzu serii pojawiły się aż dwa nowe tory - holenderski Zandvoort, który odwiedzą już podczas drugiej rundy KLR i belgijski Zolder, na którym zakończą się tegoroczne zmagania o tytuł Mistrza Polski Kia Picanto.

W regulaminie technicznym największą zmianą będzie ustalenie minimalnej masy samochodu, wraz z wyposażeniem i kierowcą, na 920 kg. Wiąże się to z wprowadzeniem systemu "doważania" samochodów do wymaganych parametrów tak, aby jeszcze bardziej wyrównać szanse uczestników cyklu.

Wyścigowy weekend na Slovakiaring rozpocznie się od sobotnich sesji kwalifikacyjnych, organizowanych wg. wprowadzonego w minionym sezonie schematu: Q1 i Q2 przeznaczone są dla wszystkich uczestników rundy, natomiast w finałowej Q3 udział bierze najszybszych 10 zawodników, którzy uzyskali najlepszy swój czas okrążenia w którejś z poprzednich sesji.

W niedzielę odbędą się dwa wyścigi główne, pierwszy z nich otworzy dzień rywalizacji na Slovakiaring, drugi bieg przewidziano na godzinę 15, pomiędzy wyścigami głównymi serii WTCC.

Pośród uczestników otwierającej sezon KLR rundy znajdą się także dwaj gościnnie startujący kierowcy - Maciej Ziemek, polski juror konkursu Car of the oraz Łukasz Byśkiniewicz.

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje