Reklama

Nowe seicento?

Trwają prace nad projektem nowego samochodu, który już za dwa lata zastąpi fiata seicento. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że nowy maluch turyńskiego koncernu oparty będzie na prototypie o nazwie Ecobasic, który od pewnego czasu pojawiał się na wielkich salonach samochodowych (w Genewie i Paryżu). Ale w marcu br. Dario Fabro, szef handlowy Fiata Auto Poland powiedział reporterowi INTERIA.PL, że prace nad Ecobasiciem zostały wstrzymane a następca seicento zostanie zbudowany na podstawie nowego projektu.

Nowy mały Fiat który pojawi się w 2003 roku produkowany będzie w wersji 3 i 5-drzwiowej z oplowskimi silnikami o pojemności 1000 ccm (moc 65 koni mechanicznych), 1200 ccm (moc 80 koni mechanicznych) i turbodieselem o pojemności 1200 ccm i mocy 60 koni mechanicznych. Ta ostatnia jednostka napędowa produkowana będzie w Polsce, w spółce F.A. Powertrain z Bielska, która jest wspólnym przedsięwzięciem General Motors i Fiata.

Nowe seicento swoimi rozmiarami przypominać będzie pojazdy klasy microvan. Jest to zgodne z polityką Fiata, który chce mieć we wszystkich segmentach samochody typu MPV. Serię tą rozpoczyna 5-drzwiowa wersja fiata stilo, samochodu w którym będzie można podróżować w ... kapeluszu.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiata

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy