Reklama

Lanosy przed Rajdem Polski

7 czerwca rusza 58 Rajd Polski, czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tradycyjnie już impreza ta jest jednocześnie eliminacją Mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku 20. Rajd Polski to także trzecia runda Rajdowego Pucharu Daewoo Lanos, który właśnie tutaj rok temu miał swój debiut. Po dwóch tegorocznych eliminacjach w klasyfikacji pucharu dość niespodziewanie prowadzi debiutant Adam Dzitko.

7 czerwca rusza 58 Rajd Polski, czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tradycyjnie już impreza ta jest jednocześnie eliminacją Mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku 20. Rajd Polski to także trzecia runda Rajdowego Pucharu Daewoo Lanos, który właśnie tutaj rok temu miał swój debiut.

Po dwóch tegorocznych eliminacjach w klasyfikacji pucharu dość niespodziewanie prowadzi debiutant Adam Dzitko. Drugi jest główny pretendent do końcowego zwycięstwa Andrzej Spława-Neyman, który po nieudanym Rajdzie Elmot wygrał Rajd Krakowski i teraz także zapowiada walkę o zwycięstwo. To ci właśnie kierowcy są najpoważniejszymi kandydatami do wygranej na trasach "polskiego".

Reklama

Z walki o czołowe lokaty na pewno nie zrezygnują również inni kierowcy Lanosów, których tym razem jest aż trzynastu. Do stawki tych, którzy startowali już co najmniej raz dołączą jeszcze Grzegorz Grygiel, Marek Ryndak i Piotr Gawlikowski. Zatem jak zwykle kibice będą świadkami ciekawej i zaciętej walki o pucharowe punkty. Tym razem inaczej niż na pozostałych eliminacjach RSMP zawodników czeka aż trzydniowa rywalizacja na 20 odcinkach specjalnych o długości ponad 314 kilometrów. Start rajdu w czwartek o godzinie 15.30 spod Hali Targowej "Merkury" w Kłodzku. Meta w tym samym miejscu w 

Andrzej Spława-Neyman: Bardzo chciałbym wygrać w Rajdzie Polski, ale jak będzie to się dopiero okaże. W tym roku trasa rajdu jest częściowo nowa, a częściowo znana z poprzednich lat, ale mi bardzo się podoba. Jest kilka partii nazwijmy to wyścigowych, które bardzo mi odpowiadają. Asfalt to mój ulubiony rodzaj nawierzchni. Mamy nadzieję, że będzie sucho. Jeśli będzie padało to jest kilka miejsc, w których może być niebezpiecznie. Myślę, że najgroźniejszymi rywalami będą Krzysztof Koczur i Adam Dzitko.

Lista zgłoszeń 58. Rajdu Polski:

55 Adam DZITKO/ Jarosław OLAK

56 Maksymilian KILANOWSKI/ Dariusz KRYGIER

57 Andrzej SPŁAWA-NEYMAN/ Paweł ŻAK

58 Jacek SIKORA/ Marek KACZMAREK

59 Andrzej SZARAMA/ Karina SIEBIELEC

60 Marcin URBANOWSKI/ Władysław BARDZO

61 Dariusz SOLARSKI/ Jakub JANKOWSKI

62 Jan CHUDZIKIEWICZ/ Jerzy MARCINEK

63 Krzysztof KOCZUR/ Mariusz ŻELAZKO

64 Piotr SKOWRON/ Radosław BANACH

65 Grzegorz GRYGIEL/ Paweł CHUDZIŃSKI

66 Piotr GAWLIKOWSKI/ Adam GÓRKA

67 Marek RYNDAK/ Marek ZEMŁA

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: debiut | impreza | Daewoo | Daewoo Lanos | rajd polski | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy