Reklama

Lanosy na "Krakowskim"

24. Rajd Krakowski, trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest jednocześnie drugą eliminacją Pucharu Daewoo Lanos w sezonie 2001. W porównaniu z rajdem Elmot do najliczniejszej markowej klasy dołącza jeszcze trzech nowych zawodników (Grzegorz Grygiel, Aleksander Raczyński i Marek Ryndak),co dodatkowo ubarwi - i tak zaciętą już - rywalizację.

Faworytami rajdu będą zwycięzca pierwszej rundy Adam Dzitko i drugi na Elmocie Maksymilian Kilanowski, którzy w tym roku debiutują w pucharowych Lanosach. Z pewnością łatwo pola nie oddadzą bardziej doświadczeni Jacek Sikora i Andrzej Spława-Neyman, którzy tegoroczny Elmot zdecydowanie mogą zaliczyć do nieudanych startów. Obaj już na początku rywalizacji przebili koła i w efekcie pierwszy z nich na mecie był dopiero piąty, a Spława-Neyman stracił jeszcze więcej czasu i zajął dopiero ostatnie 10 miejsce. Zawodnicy ci są więc żądni rewanżu.

Reklama

Oto wypowiedzi zawodników Pucharu Daewoo Lanos:

Adam Dzitko: Na pewno rywalizacja będzie bardzo ciekawa ponieważ doszły trzy nowe auta i nasza klasa jest zdecydowanie najliczniejsza spośród pucharów markowych. Trasa jest ciekawa - momentami szybka, momentami techniczna. Myślę, że można się będzie wykazać. Konieczny będzie dobry opis i nad tym teraz pracujemy. Pojedziemy swoim tempem kontrolując oczywiście czasy naszych rywali i przekonamy się na co nas stać.

Maksymilian Kilanowski: Na Elmocie zajęliśmy drugie miejsce, a teraz chcielibyśmy wypaść lepiej. Trasa, można powiedzieć, że jest zupełnie nowa. Na suchym asfalcie będzie bardzo szybko. Jest sporo niespodzianek w postaci dziur i kamieni, które zalegają na poboczach. Zobaczymy jak będzie.

Jacek Sikora: Pojedziemy najszybciej jak możemy. Postaramy się wyciągnąć naukę z Elmotu i nie przebić opony. W tym roku na Krakowskim są piękne trasy i jak zwykle asfaltowe. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

Lista zgłoszeń 24. Rajdu Krakowskiego - Puchar Daewoo Lanos.

40. Adam Dzitko/Jarosław Olak

42. Jacek Sikora/Marek Kaczmarek

43. Maksymilian Kilanowski/Dariusz Krygier

44. Jan Chudzikiewicz/Jerzy Marcinek

45. Andrzej Spława-Nejman/Piotr Żak

47. Andrzej Szarama/Karina Siwielec

48. Dariusz Solarski/Jakub Jankowski

49. Marcin Urbanowski/Władysław Bardzo

50. Piotr Skowron/Radosław Banach

51. Maciej Bocheński/Piotr Karniewicz

55. Krzysztof Koczur/Mariusz Żelazko

56. Grzegorz Grygiel/Grzegorz Jaskulski

58. Aleksander Raczyński/Sławomir Szynalik

60. Paweł Filipek/Paweł Omlet

63. Marek Ryndak/?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: grzegorz | elmot | sikora | Daewoo | Daewoo Lanos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje