Reklama

Kulig w Szwecji w nowych barwach

Janusz Kulig i Jarosław Baran potwierdzili swój start w tegorocznym Rajdzie Szwecji - drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Zgodnie z podanymi wcześniej informacjami rajdowi mistrzowie Polski będą się ścigać za Bałtykiem w N-grupowym Mitsubishi Lancer. To pierwszy z dwóch treningowych startów za kierownicą "N-ki" - w marcu Janusz Kulig i Jarosław Baran zamierzają bowiem wystartować w rajdzie w USA, na zaproszenie Polonijnego Autoklubu z Chicago.

Na N-grupowym Mitsubishi Lancer Janusza Kuliga pojawią się nowi sponsorzy. Na boku auta zobaczymy m.in. znak firmowy warszawskiej firmy komputerowej Action, która w Polsce rozprowadza modele notebooków Actina. Wyjazd do Szwecji wspomagają również firmy: Ferro oraz narodowy lider w dziedzinie ubezpieczeń - PZU.

Reklama

Samochód dla załogi Kulig-Baran przygotowywany jest w Krakowie siłami mechaników Janusza Kuliga, którzy zajmowali się tym autem w sezonie 2001 (przypomnijmy, że wtedy za jego kierownicą ścigał się Michał Bębenek). Nad stroną techniczną czuwa również firma Stec Ralliart Poland.

Na liście zgłoszeń do Rajdu Szwecji znajdują się 3 polskie załogi. Oprócz Janusza Kuliga swój start w "Uddeholm Swedish Rally" przewidują także Paweł Dytko (Mitsubishi Lancer Evo) i Tomasz Kuchar (Toyota Corolla WRC).

Wyjazd Janusza Kuliga i Jarosława Barana do Szwecji zaplanowano w ostatnim tygodniu stycznia. Rekonesans i zapoznanie z trasą rajdu przewidziano na 28-30 stycznia. Dzień później polska załoga wystartuje z Karlstad, ale pierwszy prawdziwy OS zostanie rozegrany dopiero rankiem 1 lutego. W ciągu trzech dni zawodnicy pokonają 16 prób sportowych w lasach na północy Szwecji. Na większości tras będzie - zapewne - zalegał głęboki śnieg. Metę Rajdu Szwecji zaplanowano na niedzielę (3 lutego), na godzinę 16:15.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: start | Mitsubishi Lancer | janusz kulig | Jarosław | mitsubishi | Milan Baranyk | kulig

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje