Reklama

Kubica w Monaco

W najbliższy weekend Robert Kubica wystartuje w drugiej rundzie mistrzostw World Series by Renault, rozgrywanej na ulicznym torze w Monaco w towarzystwie wyścigu Formuły 1 - Grand Prix Monaco.

Po doskonałym występie w Belgii - wygrana i objęcie prowadzenia w punktacji - Robert Kubica staje przed szansą umocnienia się na pozycji lidera klasyfikacji mistrzowskiej.

Wyścig w Monaco od lat należy do najważniejszych imprez sportowych na świecie. Jest najbardziej prestiżowym wyścigiem w kalendarzu Formuły 1. Impreza ta cieszy się olbrzymim zainteresowaniem światowych mediów. Czarowi wyścigu w Monaco ulegają najważniejsi przedstawiciele świata kultury, rozrywki, biznesu i polityki.

Robert Kubica osiągał dotychczas świetne wyniki na torach ulicznych (wygrana na obiektach w Norymberdze i Cagliari w 2003 r., drugie miejsce w Macau rok później), co - mimo większego doświadczenia niektórych rywali, którzy mieli już okazję ścigać się na trudnym technicznie torze w Monaco - daje mu spore szanse na sukces. Zmagania na ulicach Monaco rozpoczynają się w czwartek od wolnego treningu, w sobotę rozegrana zostanie sesja kwalifikacyjna, a wyścig odbędzie się w niedzielę rano, pomiędzy kwalifikacjami a wyścigiem Formuły 1.

Reklama

Robert Kubica: "Wyścig w Monaco jest dla mnie szansą na umocnienie się na pozycji lidera. Dotychczas dobrze radziłem sobie w wyścigach ulicznych. Tym razem będę się jednak zmagał z rywalami, którzy posiadają bardzo duże doświadczenie na tym torze. Krótki trening nie daje zbyt wielu możliwości na zapoznanie się z torem. W czwartek wieczorem powinniśmy wiedzieć nieco więcej o swoich szansach."

Relacja na żywo z wyścigu World Series by Renault w Monaco: Tele5 - Początek transmisji w niedzielę 22 maja o godzinie 11.15.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wygrana | wyścig | Robert Kubica | Kubica | Monaco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy