Reklama

Kubica 7. Komentarze.

Jak informowali.śmy na bieżąco Robert Kubica (BMW Suber) zajął siódme miejscu w wyścigu o Grand Prix Węgier. Występ na torze Hungaroring był debiutem Polaka w Formule 1. Wygrał Brytyjczyk Jenson Button (Honda).

Zawodów nie ukończyli czołowi kierowcy - Hiszpan Fernando Alonso (Renault), Niemiec Michael Schumacher (Ferrari) oraz Fin Kimi Raikkonen (McLaren).

A oto co tuż po wyścigu powiedział Kubica: Wystartowałem bardzo dobrze. Ale na drugim okrążeniu popełniłem błąd, a na następnych okrążeniach kolejne. Nie mam dużego doświadczenia w używaniu kontroli trakcji i innych ustawień. Na drugim okrążeniu na szykanie popełniłem błąd i wpadłem w poślizg. Później kolejny i uderzyłem w bandę, przez co musiałem zjechać wcześniej do boksów. Zmianie uległa nasza strategia. Do metry dojechałem na oponach typu intermediate, które powodowały, że w końcówce jechałem coraz wolniej. Z wyniku się cieszę, z mojej jazdy nie. Po prostu robiłem zbyt dużo błędów.

Reklama

Kolejny wyścig - o Grand Prix Turcji, odbędzie się 27 sierpnia. Kierownictwo BMW podejmie w najbliższych dniach decyzję, czy Kubica pojedzie w tych zawodach. Jesteśmy przekonani, że tak będzie!

Jak oceniasz występ Polaka?

Serwis specjalny poświęcony Formule 1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy