Reklama

Kolejny Polak w rajdowych MŚ!

W sezonie 2006 Michał Kościuszko i Jarek Baran wystartują w Mistrzostwach Świata. Jest to pierwsza i jedyna polska załoga, która weźmie udział w cyklu Junior WRC. Zawodnicy pojadą samochodem Suzuki Ignis z numerem startowym 44 w 6 rajdach: Szwecji, Katalonii, Sardynii, Niemiec, Finlandii i Turcji.

"Bardzo się cieszę, że już w nadchodzącym sezonie będę mógł wystartować w Mistrzostwach Świata. To wielka szansa i jednocześnie wielkie wyzwanie. W sezonie 2006 nastawiam się przede wszystkim na zdobywanie doświadczeń i poznanie specyfiki rajdów, zaliczanych do Mistrzostw Świata. Wierzę, że taka taktyka zaprocentuje w przyszłości." - powiedział Michał Kościuszko - "Konkurencja na pewno będzie duża, tym bardziej, że wielu zawodników wystartuje samochodami Suzuki. Myślę, że nasze dobre tegoroczne doświadczenia z Ignisem, którym będziemy z Jarkiem startować w Junior WRC, na pewno nam pomogą w rywalizacji z konkurencją". - dodał Michał

Reklama

Jarek Baran powiedział: "Powrót na trasy WRC bardzo mnie cieszy. Atmosfera Mistrzostw Świata jest wspaniała. Przed nami 6 różnych rajdów, w tym Rajd Szwecji, który moim zdaniem jest najpiękniejszy w całym cyklu. Czeka nas trudny rok zdobywania doświadczeń, ale jestem przekonany, że to będzie dobry sezon!"

Samochód do startów załogi w Mistrzostwach Świata będzie przygotowywała czeska stajnia rajdowa JM Engineering Zlin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy