Reklama

Kankkunen i Loix w Hyundaiu!

Hyundai ogłosił skład zespołu na przyszły sezon i trzeba przyznać, że jest on swego rodzaju niespodzianką. Obok czterokrotnego mistrza świata Juhy Kankkunena, w roku 2002 Accentem WRC jeździć będzie Freddy Loix. Trzydziestojednoletni Belg (w sobotę obchodził urodziny), który swego czasu uchodził za jeden z największych talentów, po przejściu w 1999 roku do ekipy Mitsubishi raczej nie zachwycał. Japoński zespół zdecydował się zrezygnować z jego usług, podpisując kontrakt z jeżdżącym w Hyundaiu Alisterem McRae. W tej chwili można więc mówić o swoistej wymianie kierowców.

"Czuję się świetnie wiedząc, że czekają na mnie nowe wyzwania. Będę miał dużo pracy przy rozwoju samochodu. Hyundai Accent WRC pokazał już, że jest autem godnym zaufania. Myślę, że będę w stanie przyczynić się do poprawy jego osiągów" - powiedział Freddy Loix.

Reklama

"W Mitsubishi może nie błyszczał, ale pamiętam go jeszcze z czasów, kiedy startował Oplem i wiem, że to dobry kierowca. Stać go na wiele i jestem przekonany, że to jeszcze pokaże" - powiedział szef ekipy David Whitehead.

Kankkunen, który już w tym roku jechał Hyundaiem w Rajdzie Finlandii, nie chciał startować we wszystkich eliminacjach. Juha podpisał umowę na dziewięć eliminacji, rozgrywanych po luźnych nawierzchniach. Tym samym, zespół wciąż jeszcze musi rozglądać się za kierowcą asfaltowym. Najgłośniej mówi się o Pierro Liattim, ale w grę podobno wchodzi także umowa z Didierem Auriolem lub Jesusem Purasem.

autoklub.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wrc | mitsubishi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje