Reklama

Hołowczyc przed Barbórką

Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin kończą tegoroczny sezon startem w 38 edycji Rajdu Barbórka. Reprezentanci zespołu WIZJA TV - TURNING POINT zaprezentują się polskim kibicom w samochodzie Subaru Impreza WRC '99, przygotowanym i serwisowanym przez angielską firmę Prodrive. Przypomnijmy, że w Kryterium Asów na Karowej wystartuje także załoga INTERIA.PL, która pojedzie najnowszą alfą romeo - dwulitrowym modelem 147!

Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin kończą tegoroczny sezon startem w 38 edycji Rajdu Barbórka. Reprezentanci zespołu WIZJA TV - TURNING POINT zaprezentują się polskim kibicom w samochodzie Subaru Impreza WRC '99,  przygotowanym i serwisowanym przez angielską firmę Prodrive.  Przypomnijmy, że w Kryterium Asów na Karowej wystartuje także załoga INTERIA.PL, która pojedzie najnowszą alfą romeo -  dwulitrowym modelem 147!

- Barbórka to niezwykle prestiżowa impreza, a rangę jej tegorocznej edycji podkreśla między innymi zapowiedź startu aż dziewięciu samochodów WRC oraz zawodnika tej klasy co Harri Rovanpera. Takiej sytuacji nie mieliśmy nawet w żadnej z rund mistrzostw Polski. Specyfika tego mini-rajdu - tylko cztery krótkie próby o charakterze jazdy zręcznościowej - sprawia jednak, że Barbórka to wielka loteria, w której każdy rezultat jest możliwy. Minimalny błąd polegający na potrąceniu słupka owocuje karnymi punktami i przekreśla praktycznie szanse na dobry wynik. Wiele może także zależeć od pogody. Już niejednokrotnie pierwsze załogi, szczególnie na trasie słynnej Karowej miały lepsze warunki od pozostałych kierowców i odwrotnie. Przy tak krótkiej próbie samochody grupy N zwyciężają wtedy z autami WRC. O tych wszystkich "pułapkach" Barbórki miałem okazję przekonać się startując w tym rajdzie wielokrotnie. Niestety nigdy nie udało mi się zwyciężyć. Może tym razem będę miał więcej szczęścia na zakończenie tak pechowego dla mnie sezonu - powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Reklama

38 Rajd Barbórka

Sobota 2 grudnia 2000

Start: godz.10.00 - Bemowo, Warszawa

OS-1: (3 km) godz.10.05 - Bemowo

OS-2: (5,5 km) godz.10.55 - Legionowo (Centrum Szkolenia Policji)

OS-3: (4 km) godz.11.45 - Cytadela (teren twierdzy)

Kryterium Karowa: godz.17.00

Godz.20.00 - wywieszenie wyników prowizorycznych

w siedzibie Automobilklubu Polski przy ul.Pańskiej 85

Godz.20.30 - Uroczystość zakończenia rajdu

Rozdanie nagród - Atrium, ul.Pańska 83

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jean Marc | Subaru Impreza | impreza | wrc | barbórka | Krzysztof Hołowczyc | hołowczyc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL