Reklama

FIA GT: Polak na podium!

Podczas pierwszej eliminacji Mistrzostw Świata FIAGT, niemiecki zespół Proton Competition wystawiający Porsche 911 GT3 RS klasy N-GT, zajął znakomite trzecie miejsce w wyścigu na włoskim torze Monza.

Dwóch niemieckich kierowców tego zespołu Christiana Ried'a i Gerolda Ried'a uzupełniał Polak - Maciej Marcinkiewicz. Dla zawodnika Hołowczyc Management jest to już drugi sezon współpracy z tym zespołem.

Wyścigowy weekend na Monzie dla Protona rozpoczął się od niemal identycznych kłopotów jak pod koniec ubiegłego sezonu, czyli od "wybuchu" silnika, który niestety znacznie ograniczył możliwości jazdy na treningach, a przez to uzyskane podczas kwalifikacji wyniki nie były zadowalające. Jednak pomimo problemów, znakomita strategia niemieckiego zespołu na 500-kilometrowym wyścigu, pozwoliła na uplasowanie się na mecie na najniższym stopniu podium.

Reklama

Maciej Marcinkiewicz: - Według mnie ten znakomity wynik jest głównie zasługą moich partnerów Christiana i Gerolda, a także mechaników i inżynierów zespołu. Podczas całego weekendu nie miałem możliwości przejechania wystarczającej ilości kilometrów, ale taka była strategia zespołu i oczywiście uważam, że była jak najbardziej słuszna. Już podczas pierwszych testów okazało się, że osiągi naszego ubiegłorocznego samochodu w wersji RS, pomimo modyfikacji, znacznie odbiegają od tych uzyskiwanych przez naszych konkurentów w najnowszych wersjach Porsche 911 GT3 RSR. W tej chwili zespół rozważa możliwość zmiany samochodu, ale na to potrzeba trochę czasu, gdyż jest to bardzo ważna decyzja.

Ogólnie bardzo udana impreza, na którą pojechałem wspólnie z Maciejem Stańco. Maciek wystartował tam w Pucharze Alfa Romeo razem z Andreą Mancin, gdzie zwyciężyli w klasyfikacji zespołów z dwoma kierowcami. W tej chwili został mi jeden dzień na przepakowanie walizek i jadę już na kolejny wyścig na tor Nurburgring do Niemiec.

Klasa N-GT
1. Stéphane Ortelli - Freisinger Yukos Porsche
  Emmanuel Collard - Freisinger Yukos Porsche
2. Fabrizio De Simone - GPC Giesse Ferrari 360 Modena
  Christian Pescatori - GPC Giesse Ferrari 360 Modena
3. Christian Ried - Proton Competition Porsche
  Gerold Ried - Proton Competition Porsche
  Maciej Marcinkiewicz - Proton Competition Porsche
Klasa GT
1. Fabrizio Gollin - BMS Scuderia Italia Ferrari 550 
  Luca Cappellari - BMS Scuderia Italia Ferrari 550 
2. Matteo Bobbi - BMS Scuderia Italia Ferrari 550 
  Gabriele Gardel - BMS Scuderia Italia Ferrari 550 
3. Philipp Peter - G.P.C Giesse Ferrari 575 M 
  Fabio Babini - G.P.C Giesse Ferrari 575 M 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje