Reklama

Evo 3 w Polsce

Łukasz Sztuka odbył dzisiaj jazdy testowe Seatem Cordobą WRC Evo 3. Na prawym fotelu zasiadł Detlef Schmidt odpowiedzialny za techniczne przygotowanie samochodu do rajdu Elmot.

Na fragmencie odcinka specjalnego Lubachów - Walim kierowca miał okazję sprawdzić, czy samochód, którym już jutro wystartuje w 29 Rajdzie Elmot jest dobrze dopasowany do warunków panujących na trudnych trasach Dolnego Śląska. Wyniki okazały się bardzo pomyślne. Testy odbyły się na suchej nawierzchni, przy pochmurnym niebie i temperaturze około 3 stopni Celsjusza.

Reklama

- Większości ustawień i regulacji dokonałem podczas testów w Hiszpanii, teraz tylko dopasowałem szczegóły - powiedział Łukasz Sztuka. - Samochód jest znakomity, prowadzi się świetnie. W porównaniu z Evo 2 jest bardziej przyjazny dla kierowcy. Zastosowana w nim elektronika ułatwia przyspieszanie i hamowanie. Choć konkurencja na pewno będzie bardzo silna, mam nadzieję na walkę o miejsce w czołówce. Jest to mój pierwszy start za kierownica Evo 3, a dopiero czwarty autem WRC, więc moje założenie na ten rajd, to przede wszystkim zdobywanie doświadczenia, a w miarę możliwości postaram się włączyć do rywalizacji. Ciekawe, czy pogoda spłata nim figla - nie wiadomo, czy jutro nie będzie padać.

To będzie na pewno fascynujący rajd, oby dla wszystkich zakończył się pomyślnie. Przy okazji apeluję do kibiców o stawanie w miejscach nie stwarzających zagrożenia, dalej od drogi oraz o słuchanie poleceń organizatora. Postarajmy się, żeby rajdy dla wszystkich były bardziej bezpieczne.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | elmot | wrc | Łukasz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje