Reklama

Dziś rusza "Kormoran"

Dziś o godzinie 17.00 na stadionie olsztyńskiego OSiR-u rozpocznie się prolog, inaugurujący tegoroczny Rajd Kormoran. Zawody zapowiadają się bardzo atrakcyjnie - załogi tradycyjnie ścigać się będą po luźnych nawierzchniach.

Rajd rozpocznie się prologiem (Memoriał Mariana Bublewicza) w piątek 27.06, a zakończy się w niedzielę 29.06 po południu, załogi będą miały do przejechania osiem odcinków specjalnych o łącznej długość 174,25 kilometrów.

Wiele wskazuje na to, że rajd będzie prawdziwą ucztą dla kibiców. Wszyscy długo zadawali sobie pytanie, czy zobaczymy na jej starcie Krzysztofa Hołowczyca - olsztyński kierowca znany jest z tego, że bez względu na program startów w sezonie, zawsze stara się pokazać przed własną publicznością. Dziś wiemy już na pewno, że popularny Hołek nie zawiedzie oczekiwań fanów i wystartuje w Olsztynie za kerownicą Forda Focusa WRC! To jednak nie koniec atrakcji. Tomasz Kuchar również zapowiedział swoją obecność na trasie jedynej szutrowej eliminacji RSMP. Wrocławski kierowca, w rozmowie, potwierdził start, oczywiście za kierownicą Forda Focusa WRC, doskonale znanego z tras eliminacji mistrzostw świata.

Reklama

Do występu w Olsztynie mocno przygotowuje się także Leszek Kuzaj. Mistrz Polski, który zwyciężył w zeszłorocznym Rajdzie Kormoran. Na trasie pilotować go będzie Magdalena Lukas.

Na starcie nie zabraknie oczywiście Tomka Czopika w Subaru Impreza WRC. Zwycięzca klasyfikacji RSMP podczas Rajdu Polski, w Olsztynie zamierza wywalczyć kolejne punkty i... objąć samodzielne prowadzenie w klasyfikacji.

Tymczasem nieoczekiwany lider RSMP Sebastian Frycz, który jeszcze dwa tygodnie temu nie był pewny startu w Kormoranie, definitywnie potwierdził swój występ. 23-latek ze Szczyrku pojedzie z Jarkiem Baranem. Czołowy krajowych pilot, po krótkiej przerwie, wraca więc na odcinki specjalne u boku kierowcy, uchodzącego za największą nadzieję na przyszłość. . Frycz pojedzie Mitsubishi Lancerem Evo V, przygotowanym, tradycyjnie już, przez Kulig Preparation.

Więcej o rajdzie Kormoran piszemy TUTAJ . A TUTAJ zaś o przygotowania poszczególnych teamów do startu na Mazurach.

Mamy już też prowizoryczną listę zgłoszeń. To TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olsztyn | wrc | rajd | kormoran

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy