Reklama

Daewoo na "Rzeszowskim"

Andrzej Spława-Neyman z pilotem Pawłem Żakiem wygrali rozgrywaną podczas Rajdu Rzeszowskiego, czwartą tegoroczną eliminację Pucharu Daewoo Lanos. Było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu, tym radośniejsze, że dające zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji po czterech rundach. Drugie miejsce w imprezie, według nieoficjalnych wyników, zajęli Jacek Sikora z Markiem Kaczmarkiem, trzecie Dariusz Solarski z Piotrem Ziembowiczem.

- O tym rajdzie mogę wypowiadać się tylko w superlatywach. Dobra organizacja, fajne trasy i wyrównana rywalizacja. Konkurenci, na czele z Jackiem Sikorą, deptali nam po piętach, nie było więc mowy o odpuszczeniu choćby na chwilę. Udało nam się jednak przez całą imprezę utrzymać równe szybkie tempo. Nie przydarzyły się też szczęśliwie żadne przykre niespodzianki i koniec końców jesteśmy pierwsi.- powiedział na mecie szczęśliwy Andrzej Spława-Neyman.

- Próbowaliśmy zaatakować, jednak za każdym razem kiedy odrobiliśmy kilka sekund, Andrzej (Spława-Neyman) kontratakował. Na ostatnim OS-ie obróciliśmy się, ale szczęśliwie skończyło się tylko na utracie cennych sekund. - opowiedział Jacek Sikora.

Reklama

- Są wciąż pewne niejasności dotyczące czasów na przerwanym przez organizatorów z powodu wypadku trzynastym odcinku. W zależności od tego jaki rezultat zostanie nam zapisany, możemy zająć drugie lub trzecie miejsce. Tak czy inaczej rajd musimy zaliczyć do udanych.? - powiedział Dariusz Solarski.

Spośród dwunastu pucharowych Daewoo Lanosów, które wystartowały do Rajdu Rzeszowskiego, metę osiągnęło osiem. Już na pierwszym odcinku wpadł do rowu Paweł Filipek. Na następnym dachował Adam Dzitko. Drugiego dnia rajdu pechowy okazał się OS numer 4. Na tym samym zakręcie opuścili drogę Marcin Urbanowski i Krzysztof Koczur.

Nieoficjalne wyniki IV eliminacji Pucharu Daewoo Lanos:

1. Andrzej SPŁAWA-NEYMAN 1:24:23.7

2. Jacek SIKORA +00:41.4

3. Dariusz SOLARSKI +01:03.4

4. Maksymilian KILANOWSKI +02:01.4

5. Piotr SKOWRON +02:26.6

6. Jan CHUDZIKIEWICZ +03:12.4

7. Piotr GAWLIKOWSKI +03:35.9 00:23.5

8. Marek RYNDAK +04:36.7

Nieoficjalna klasyfikacja Pucharu Daewoo Lanos po IV eliminacjach:

1. Andrzej SPŁAWA-NEYMAN 82

2. Maksymilian KILANOWSKI 67

3. Adam DZITKO 60

4. Jacek SIKORA 57

5. Dariusz SOLARSKI 51

6. Jan CHUDZIKIEWICZ 36

7. Piotr SKOWRON 35

8. Andrzej SZARAMA 34

9. Krzysztof KOCZUR 31

10. Marcin URBANOWSKI 23

11. Piotr GAWLIKOWSKI 16

11= Marek RYNDAK 16

13. Maciej BOCHEŃSKI 8

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sikora | Daewoo Lanos | Daewoo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy