Coulthard pole position

David Coulthard z zespołu McLaren-Mercedes wywalczył pole position przed niedzielnym (15 kwietnia, start 14.00) wyścigiem o Grand Prix San Marino - czwartą eliminacją Mistrzostw Świata Formuły 1.

Szkot wykręcił najlepszy czas na Autodrommo Enzo e Dino Ferrari tuż przed zakończeniem sesji kwalifikacyjnej. Drugą pozycję na starcie zajmie partner DC z McLarena Mika Hakkinen. Trzeci był Ralf Schumacher (Williams BMW), a dopiero czwarty broniący tytułu mistrza świata i prowadzący w klasyfikacji generalnej Michael Scumacher (Ferrari).

Dla Coultharda jest to 11. pole position w karierze. W 1998 roku właśnie na Imoli Szkot wygrał, startując z pierwszej pozycji.

Michael Schumacher, zajmując czwarta pozycję, nie zdołał wyrównać rekordowego osiągnięcia F1 - ośmiu pole position z rzędu. Najlepszy wynik należy więc wciąż do Ayrtona Senny (wówczas McLaren), który osiągnął do na przełomie 1988 i 89 roku.