Reklama

Citroen najszybszy w Rajdzie Niemiec

Francuski kierowca Citroena Sebastien Loeb zwyciężył w Rajdzie Niemiec, kolejnej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. O wygranej Francuza, po przejechaniu niemal 390 km oesowych, zadecydowały zaledwie niespełna 4 sekundy!

Na mecie Loeb wyprzedził Marcusa Gronholma i Richarda Burnsa (obaj Peugeot). Kolejny miejsa zajęli: Colin McRae (Citroen) i Markko Martin (Ford).

Reklama

Trzy ostatnie odcinki specjalne rajdu były po raz kolejny popisem Markko Martina. Estończyk, który przejechał dwa oesy mając napęd tylko na tylną oś, zbyt późno wyjechał ze strefy serwisowej i ukarany został za spóźnienie na PKC 20 s kary. Gdy jednak auto było sprawne - Martin był najszybszy na trasach. Wygrał trzy ostatnie oesy i zakończył rajd na 5. miejscu.

Cały czas dobre czasy notował również liderujący Sebastien Loeb, który świetnie kontrolował sytuację nie dopuszczając do zmniejszenia się jego przewagi na drugim w klasyfikacji Marcusem Gronholmem. Fin również nie szarżował zadowalając się utrzymywaniem dystansu. Decydujący atak przypuścił dopiero na ostanim odcinku specjalnym, na którym był tylko o 0,4 s wolniejszy od Martina i na którym odrobił aż 9,4 s do Loeba. Do zwycięstwa w rajdzie zabrakło mu jednak... 3,6 s!

Relację z Rajdu Niemiec czytaj w naszym serwisie poświęconym sportom samochodowym.

A TUTAJ możesz zobaczyć jak "fruwały" samochody na Rajdzie Niemiec.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mięta | sebastien loeb | loeb | citroen | Niemiec | Rajd Niemiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje