Audi z najmocniejszym Dieslem świata!

Audi poinformowało, że wprowadza do sprzedaży model A8 z najmocniejszym seryjnie produkowanym silnikiem wysokoprężnym stosowanym w samochodach osobowych.

4.2-litrowa jednostka napędowa o ośmiu cylindrach zastąpi dotychczas stosowany silnik 4.0 V8 TDI.

Silnik, który jest o 15 kg lżejszy od poprzednika, dostarcza o 51 KM więcej, a więc dysponuje mocą 326 KM (przy 3750 obr/min). Maksymalny moment obrotowy wynosi aż 650 Nm i jest dostępny od 1600 do 3500 obr/min!

Aby uzyskać takie osiągi zastosowano dwie wysokociśnieniowe pompy paliwa. Każda z nich obsługuje tylko cztery cylindry jednej głowicy. Paliwo jest wtryskiwane do komory spalania za pomocą wtryskiwaczy piezoelektrycznych pod ciśnieniem 1600 bar. Silnik standardowo wyposażony jest w filtr cząstek stałych.

Wykonana z aluminium jednostka napędowa przekazuje moc na wszystkie cztery koła za pośrednictwem sześciobiegowej automatycznej skrzyni typu tiptronik.

Audi A8 4.2 TDI quattro przyspiesza do 100 km/h w ciągu 5.9 s, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. Jednocześnie średnie zużycie paliwa wynosi poniżej 10 litrów, co oznacza, że na jednym baku A8 może przejechać 950 km.

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy