Renault Latitude

Środa, 9 sierpnia 2023 (12:12) Aktualizacja Wtorek, 9 stycznia 2024 (15:22)
Renault Latitude to samochód osobowy produkowany przez francuską markę w latach 2010-2015. Model ten należy do aut klasy średniej-wyższej i słynie z naprawdę bogatego wyposażenia. Do głównych konkurentów Renault Latitude należą takie modele jak Kia Optima, Opel Insignia czy Skoda Superb.
Renault Latitude - najważniejsze informacje
Renault Latitude, w przeciwieństwie do swojego odpowiednika oferowanego na rynku azjatyckim, nie cieszył się dużym zainteresowaniem. /materiały prasowe

Renault Latitude - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2010

  • Zakończenie produkcji:

    2015

Historia Renault Latitude

Renault Latitude był europejskim odpowiednikiem Samsunga SM5 III generacji, produkowanego w Korei Południowej. Renault Latitude został zaprezentowany podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Moskwie w 2010 roku. Pojazd trafił na rynki europejskie w 2011 roku, a w 2013 przeszedł delikatny facelifting. 

Produkcję modelu zakończono w połowie 2015 roku – marka Renault skoncentrowała się na innych pojazdach, wprowadzając nowe modele oraz zaktualizowane wersje istniejących samochodów. 

Generacje Renault Latitude

Pierwsza generacja Renault Latitude (2010-2015) była zarazem jedyną generacją tego modelu. Pojazd oferowany był z benzynowymi oraz wysokoprężnymi silnikami o pojemności od 2.0 do 3.0 l, a także z automatyczną skrzynią biegów. 

W zależności od rynku model Renault Latitude był dostępny w różnych wersjach wyposażenia. I choć jego odpowiednik, sprzedawany w Korei Południowej Samsung SM5 III, cieszył się dużym uznaniem na rynku azjatyckim, to sprzedaż europejskiego modelu Renault Latitude była niewielka. 

Dane techniczne

Renault Latitude – napęd na przednie koła; skrzynia biegów: 6-biegowa manualna i 6-biegowa automatyczna. 

Silniki benzynowe: 
  • 2.0 16V o mocy 140 KM 
Diesle:
  • 2.0 dCi o mocy 130 KM - 175 KM
  • 3.0 dCi V6 o mocy 240 KM

Opinie kierowców 

Kierowcy wyróżniają Renault Latitude przede wszystkim za komfort i ciszę wewnątrz pojazdu, co zdecydowanie sprzyja bezstresowej jeździe. Co więcej, w droższych wersjach Renault Latitude jest dostępny fotel kierowcy z funkcją masażu, zapewniający niezwykłą wygodę w trakcie podróży. Na uwagę zasługuje również wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniany przez auta – wyposażone jest w aż 6 poduszek powietrznych dostosowujących się do siły zderzenia.