Mercedes SLC

Środa, 5 lipca 2023 (11:15) Aktualizacja Środa, 6 września 2023 (11:00)
Mercedes SLC to następca modelu SLK - z nadwoziem typu roadster. Dwuosobowy samochód o sportowej sylwetce urzekał swoim nowoczesnym i dynamicznym designem. Był przeznaczony dla osób ceniących sobie szybką jazdę i luksusowe warunki podczas trasy. SLC znajduje się w segmencie G.
Mercedes SLC - najważniejsze informacje
Mercedes SLC ma sportowy charakter. /materiały prasowe

Mercedes SLC - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2015

 • Zakończenie produkcji:

  2020

Wygląd Mercedesa SLC w dużej mierze nawiązuje do poprzednika. Zmodernizowano reflektory, grill i zderzak. 

Na uwagę zasługuje również odświeżone i luksusowe wnętrze tego sportowego pojazdu. Compact doskonale sprawdzi się do jazdy rekreacyjnej, natomiast nie jest to model przeznaczony na długie, rodzinne wyprawy. 

Mercedes SLC to idealny wybór, jeśli oczekujesz wysokiego komfortu, dynamicznej jednostki napędowej i uwielbiasz czuć wiatr we włosach podczas jazdy.

Mercedes SLC – generacje

Mercedes SLC doczekał się tylko jednej generacji i liftingu. Choć jest wyodrębniony jako nowy model, to zarówno jego wygląd, jak i wyposażenie bazują na poprzedniku, czyli SLK. 

Lifting nastąpił w 2016 roku i obejmował odświeżenie przedniego pasa. Również grill i reflektory uległy zmianie. Pojazd zyskał jeszcze bardziej drapieżny wygląd, a nowy design podkreślał sportowy charakter Mercedesa SLC. 

Uwagę zwraca także specjalna wersja Final Edition, zaprojektowana na pożegnanie tego modelu.

Mercedes SLC – dane techniczne 

W modelach przed liftingiem dostępne były mocne jednostki napędowe zasilane benzyną i olejem napędowym. Wielbiciele jazdy na silnikach wysokoprężnych mogli zdecydować się na Mercedesa z 204 KM 2,1 250 d. Natomiast silniki benzynowe były dostępne w 3 wersjach:
 • 1.6 180 156 KM,
 • 2.0 200 184 KM,
 • 2.0 300 245 KM. 
Ponadto osoby, które lubią naprawdę szybką jazdę, mogły zdecydować się na wersję Mercedes SLC Roadster AMG 3.0 367 KM. To silnik benzynowy z turbosprężarką o widlastym układzie cylindrów. 

W wersjach po liftingu użytkownicy mieli do wyboru dwa silniki benzynowe: 2.0 200 184 KM i 2.0 300 245 KM. W odświeżonej wersji AMG była dostępna dynamiczna jednostka 3.0 43 390 KM. 

Mercedes SLC – ciekawostki 

 • Choć poprzednik SLC mógł się pochwalił doskonałymi wynikami sprzedażowymi, to produkcja SLC została przerwana ze względu na małą popularność i mniejszy popyt na pojazdy luksusowe w typie roadster.Mercedes SLC - Wiadomości