DS4

DS4 to hatchback klasy kompaktowej, który zachwyca imponującym wyglądem, gustownym wnętrzem, zyskując z dnia na dzień coraz większą liczbę miłośników.
DS4 - najważniejsze informacje
W 2021 roku DS4 powrócił po trzyletniej przerwie w nowej wyrafinowanej odsłonie, nie przypominającej swojego poprzednika. /materiały prasowe

DS4 - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2015

DS4 to hatchback klasy kompaktowej, który zachwyca imponującym wyglądem, gustownym wnętrzem, zyskując z dnia na dzień coraz większą liczbę miłośników.

Historia DS4 

DS4 to zmodernizowana i znacząco różniąca się wersja Citroena C4, która pierwszy raz trafiła na rynek w 2015 roku. DS4 miał charakterystyczne cechy dla marki DS Automobiles, odróżniające go od modeli marki Citroena. 

W 2018 roku zaprzestano produkcji DS4 na trzy lata. Dopiero w 2021 roku DS4 powrócił w nowej wyrafinowanej odsłonie, nie przypominającej swojego poprzednika. 

Auto oferuje dwie wersje wykończenia: Performance Line – sportowy styl oraz DS 4 CROSS. Atletyczna sylwetka i piękne płynne linie sprawiają, że prezentuje się on zjawiskowo wszędzie tam, gdzie się pojawi. 

DS4 – generacje DS4

Pierwsza generacja DS4 była produkowana od 2015 do 2018 roku, jako 5-drzwiowy hatchback segmentu C z różnymi silnikami benzynowymi i diesla. W 2015 roku dodatkowo wprowadzono wersję DS4 Crossback.

Druga generacja DS4 produkowana jest od 2021 roku. Co ciekawe produkcja została przeniesiona z Francji do Niemiec i wychodzi z tej samej linii produkcyjnej co Opel Astra VI. Po trzyletniej przerwie DS4 powrócił w nowej doskonałej odsłonie z wyjątkowo eleganckim wnętrzem. 

Nowy DS4, w przeciwieństwie do poprzednika, został rozszerzony o dodatkową jednostkę napędową, czyli silnik hybrydowy plug-in, który oceniany jest jako jeden z najlepszych napędów dostępnych obecnie na rynku.

DS4 – dane techniczne 

  • DS4 I – pojemność silnika – 1,6 i 2,0 l o mocy od 66 do 147 KM; napęd przedni; 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów.
  • DS4 II – pojemność silnika – od 1,2 do 1,6 l o mocy od 130 do 225 KM, napęd przedni, 8- stopniowa automatyczna skrzynia biegów.

DS4 – opinie kierowców 

Auto zdecydowanie potrafi zaskoczyć. Jest jedną z ciekawszych propozycji, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku. DS4 prezentuje się rewelacyjnie, w odświeżonym stylu, ale też inaczej niż inne samochody z tego segmentu. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie.