Citroen SpaceTourer

Citroen Spacetourer to osobowa wersja dostawczego modelu Jumpy trzeciej generacji. Wersja po liftingu z 2021 r. korzysta tylko z elektrycznych jednostek napędowych.
Citroen SpaceTourer - najważniejsze informacje
Citroen SpaceTourer jest produkowany w trzech wariantach długości nadwozia. /materiały prasowe

Citroen SpaceTourer - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2016

Citroen Spacetourer to osobowa wersja dostawczego modelu Jumpy trzeciej generacji. Wersja po liftingu z 2021 r. korzysta tylko z elektrycznych jednostek napędowych.

Historia Citroena Spacetourera

Citroen Spacetourer został zaprezentowany w 2016 r. podobnie jak najnowszy model Jumpy, na którym bazuje technologicznie. 

Wersja Spacetourer charakteryzuje się komfortową kabiną pasażerską, która może pomieścić nawet 9 osób. Główni konkurenci modelu to m.in.: Volkswagen Caravelle i Mercedes V Klasy.

Citroen Spacetourer – generacje

Model Spacetourer jest obecny na rynku motoryzacyjnym od 2016 roku. Początkowo osobowy van Citroena był oferowany z silnikami wysokoprężnymi. 

W 2021 r. przeprowadzono lifting modelu i wszystkie jednostki napędowe zostały zastąpione przez silnik elektryczny.

Citroen Spacetourer – dane techniczne

Osobowy Citroen Spacetourer jest produkowany w 3 wariantach długości nadwozia. Najkrótsza wersja liczy 460 cm, z kolei długość największej to aż 530 cm. W każdym wariancie model może pomieścić do 9 osób.

Od 2016 do 2021 r. przednie koła Citroena Spacetourera napędzały silniki Diesla o pojemności od 1,5 do 2,0, które generowały od 102 do 177 KM. Wraz z liftingiem przeprowadzonym w 2021 r. wszystkie jednostki spalinowe ustąpiły miejsca silnikowi elektrycznemu o mocy 136 KM.

Citroen Spacetourer – opinie kierowców

Model Spacetourer to doskonała propozycja dla dużych rodzin lub osób często podróżujących w licznym gronie. Kabina pasażerska jest bardzo dobrze wykonana, a układ klimatyzacji działa wydajnie we wszystkich rzędach foteli. 

Podobnie jak w innych konstrukcjach tego typu nie udało się całkowicie ukryć „pochodzenia” od dostawczego modelu. Wysokie nadwozie jest podatne na boczne podmuchy wiatru.

Citroen SpaceTourer - Wiadomości