Alpina B4

Alpina B4 to luksusowy samochód sportowy, który łączy w sobie moc, styl i niesamowite osiągi, a przy tym jest bardzo komfortowy.
Alpina B4 - najważniejsze informacje
Alpina B4 została oparta na BMW M4. /materiały prasowe

Alpina B4 - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2014

Alpina B4 to luksusowy samochód sportowy, który łączy w sobie moc, styl i niesamowite osiągi, a przy tym jest bardzo komfortowy.

Historia Alpiny B4 

Alpina B4 to luksusowy samochód o wysokich osiągach produkowany przez niemieckiego producenta samochodów Alpina. 

Został oparty na BMW M4. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2014 roku, Alpina B4 stała się jednym z najpopularniejszych samochodów sportowych w Europie. 

Alpina B4 – generacje Alpiny B4

Samochód był kilka razy zmieniany na przestrzeni lat. W 2017 roku B4 otrzymał swoją najbardziej znaczącą aktualizację. Natomiast w 2022 roku powstał model nowej Alpiny B4 oparty na Gran Coupé. 

Alpina B4 – dane techniczne

Alpina B4 to hatchback, który posiada 6-cylindrowy silnik o pojemności 3 litrów i mocy 495 KM oraz 8-biegową sportową automatyczną skrzynię biegów Switch-Tronic o napędzie 4x4. B4 posiada nowe sportowe zawieszenie, co wpłynęło na lepszą stabilność auta.

Zdaniem kierowców B4 świetnie wygląda, a do tego jest elegancka i nieprawdopodobnie szybka.

Alpina B4 - Wiadomości

 • Alpina B4 Gran Coupe – luksus w supermocnym wydaniu

  Alpina B4 Gran Coupe – luksus w supermocnym wydaniu

  Czwartek, 31 marca 2022 (14:22)
  Niemiecka manufaktura, która niedawno trafiła pod skrzydła BMW, zaprezentowała swoje najnowsze dzieło. Alpina B4 Gran Coupe to dobrze znane BMW Serii 4 Gran Coupe, dotknięte "magiczną...