Wyprzedaż w Skodzie: na tych modelach zaoszczędzisz najwięcej

Choć do końca roku zostało jeszcze trochę czasu, to Skoda rozpoczęła już wyprzedaż pojazdów pochodzących z bieżącego rocznika. Warunki oferty są naprawdę atrakcyjne, a promocja obejmuje nawet najbardziej luksusowe i reprezentacyjne modele w portfolio marki, czyli Superba i Kodiaqa.

Superb: nowy poziom komfortu i bezpieczeństwa

Nowa Skoda Superb dostępna jest z tylnymi światłami LED z dynamicznymi kierunkowskazami oraz z matrycowymi, adaptacyjnymi reflektorami LED MATRIX, które zapewniają kierowcy najlepszą możliwą widoczność, zapobiegając jednocześnie oślepianiu kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Na pokładzie flagowej limuzyny Skody może się też znaleźć wirtualny kokpit z zestawem cyfrowych wskaźników, zaawansowany system nawigacji satelitarnej z ośmiocalowym ekranem dotykowym, aktywny tempomat z technologią rozpoznawania znaków drogowych, asystent parkowania Park Assist czy czujnik martwego pola Side Assist wykrywający pojazdy znajdujące się poza zasięgiem wzroku kierowcy. Istotnym elementem wyposażenia pojazdu pozostaje również system Front Assist z funkcją wykrywania pieszych. Monitoruje on w czasie rzeczywistym przestrzeń przed samochodem, dzięki czemu kierowca może potencjalnie uniknąć wielu incydentów.

W skład opcjonalnego wyposażenia wchodzi także trójstrefowa klimatyzacja, system bezkluczykowego dostępu do samochodu KESSY, pakiet wewnętrznego oświetlenia konturowego Ambiente, podgrzewane, wentylowane i elektrycznie sterowane fotele przednie z funkcją masażu czy dźwiękochłonne przednie szyby boczne. Flagowy model Skody można ponadto doposażyć o 610-watowy system nagłośnienia Canton złożony z 12 głośników.

 

Wyprzedaż w Skodzie - nawet -16,5 tys. zł. Cenę aut sprawdzisz tutaj

Luksus, prestiż i wygoda w przystępnej cenie

Skoda Superb dostępna jest także w wyjątkowej wersji Laurin&Klement. W takim wydaniu pojazd wyposażony jest w jeszcze więcej zaawansowanych technologii i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, obejmujących m.in. system Lane Assist, zapobiegający nagłej, niezamierzonej zmianie pasa ruchu, czy system Area View 360, na który składa się zestaw czterech panoramicznych kamer ukazujących przestrzeń wokół samochodu. Flagowa limuzyna Skody została także wyposażona w zaawansowane funkcje łączności, dzięki którym jej kierowca może pozostawać w stałym kontakcie ze światem. Rozbudowany system infotainment wraz z nawigacją 3D opiera się na zintegrowanym modemie WiFi oraz module z kartą eSIM, dzięki czemu ma on stały dostęp do informacji o warunkach atmosferycznych panujących w danej chwili na drodze, lokalizacji najbliższych stacji benzynowych czy o wolnych i dogodnie położonych miejscach parkingowych.

Choć Superb nie należy z pewnością do samochodów małych - to w końcu pełnokrwista limuzyna z prawdziwego zdarzenia - to może się pochwalić bardzo niskim spalaniem, które w cyklu mieszanym oscyluje od 5,0l/100km do 9,3l/100km (zużycie paliwa obliczono zgodnie z procedurą WLTP). Warto na koniec dopowiedzieć, że w ramach trwającej właśnie wyprzedaży rocznika 2020 Skodę Superb kupimy z upustem wynoszącym maksymalnie 16,5 tys. zł. W niższej cenie dostępne są obecnie wszystkie wersje napędowe i wyposażeniowe, w tym także najbogatszy i najbardziej luksusowy wariant Laurin & Klement. Rabat dotyczy także egzemplarzy wyposażonych w napęd hybrydowy typu plug-in, który może pochwalić się mocą systemową na poziomie 218 KM (160 kW) i maksymalnym zasięgiem wynoszącym aż 930 km (w trybie czysto elektrycznym auto może pokonać tymczasem dystans sięgający nawet 56 km).


Wyprzedaż w Skodzie - nawet -16,5 tys. zł. Cenę aut sprawdzisz tutaj

Wielozadaniowość w luksusowym wydaniu

Kodiaq to największy i zarazem najbardziej luksusowy spośród wszystkich SUV-ów Skody. O tym, że stworzony został z myślą o potrzebach i oczekiwaniach najbardziej wymagających kierowców, świadczy fakt, że może być wyposażony w technologie i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, jakie jeszcze do niedawna zarezerwowane były jedynie dla luksusowych limuzyn. Należą do nich m.in. aktywny, adaptacyjny tempomat, asystent jazdy w korkach Traffic Jam Assist czy inteligentny systemem rozpoznawania znaków drogowych, dzięki któremu żadne oznaczenie nie umknie już naszej uwadze. Na pokładzie Kodiaqa podróżować może maksymalnie aż siedem osób. Bagażnik samochodu zdolny jest ponadto pomieścić 720 litrów bagażu (to rekordowy wynik w tej klasie). Przestrzeń tę, po złożeniu oparć tylnej kanapy, da się z łatwością powiększyć aż do 2065 litrów.

Jak na SUV-a przystało, Kodiaq może również posiadać napęd na wszystkie koła oraz adaptacyjne zawieszenie DCC, które można dostosować do własnych potrzeb i do warunków panujących na drodze. Jeśli dodać do tego, że w wyższych wersjach wyposażeniowych dostępna jest automatyczna skrzynia biegów DSG z podwójnym sprzęgłem, to okaże się, że jest on samochodem przystosowanym do pracy we wszystkich warunkach i okolicznościach. Za bezpieczeństwo i właściwości użytkowe pojazdu odpowiadają ponadto przednie i tylne czujniki parkowania, system szerokokątnych kamer Area View monitorujący przestrzeń wokół samochodu w 360 stopniach, asystent jazdy z przyczepą Trailer Assist, asystent parkowania w ciasnych miejscach z układem Maneuvre Assist oraz - last but not least - dziewięć poduszek powietrznych. Nic więc dziwnego, że w niezależnych testach zderzeniowych przeprowadzanych przez Euro NCAP Kodiaq uzyskał aż pięć gwiazdek, czyli najwyższą możliwą notę.

 

Wyprzedaż w Skodzie - nawet -16,5 tys. zł. Cenę aut sprawdzisz tutaj

Luksus na wyciągnięcie ręki

Kodiaq jest nie tylko największym i najbardziej luksusowym, ale także najnowocześniejszym spośród wszystkich SUV-ów Skody. Nie mogłoby być jednak inaczej, skoro na jego pokładzie może się znaleźć m.in. reflektory przednie w technologii Full LED z funkcją adaptacji AFS oraz tylne reflektory w technologii LED, wirtualny kokpit wraz z cyfrowym zestawem wskaźników, trójstrefowa klimatyzacja, system bezkluczykowego dostępu KESSY, a także hotspot Wi-Fi. System infotainment Kodiaqa wyposażony jest ponadto w technologię Smartlink+, dzięki której wszystkie treści zapisane w pamięci smartfonu (takie jak muzyka, filmy, wiadomości tekstowe itp.) da się za jednym dotknięciem wyświetlić lub odtworzyć za pośrednictwem wyświetlacza i głośników znajdujących się w kabinie. Rozwiązanie to jest oczywiście zgodne z najpopularniejszymi standardami i protokołami łączności, takimi jak Apple CarPlay, Android Auto i MirrorLink.

Choć Kodiaq, podobnie jak Superb, nie należy z pewnością do aut filigranowych, to może się jednak pochwalić naprawdę niewielkim apetytem na paliwo, w cyklu mieszanym wahającym się od 6,2 l/100 km do 9,4 l/100 km (według standardu WLTP). Kodiaq robi jednak wrażenie nie tylko niskim spalaniem, ale również stosunkowo niską ceną zakupu, która jest teraz jeszcze bardziej atrakcyjna niż przedtem. Przypomnijmy, że w ramach trwającej właśnie wyprzedaży rocznika 2020 Skodę Kodiaq kupimy z upustem wynoszącym maksymalnie 16,5 tys. zł. Promocja dotyczy wszystkich wersji napędowych i wyposażeniowych, w tym także najbogatszego i najbardziej luksusowego wariantu Laurin & Klement.

Wyprzedaż w Skodzie - nawet -16,5 tys. zł. Cenę aut sprawdzisz tutaj

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy