Wybieramy nowe auto na raty

Być może stoisz teraz przed wyborem: nowe auto i odłożenie innych planów zakupowych czy biznesowych na później lub samochód używany, tańszy, choć być może nie tak bezpieczny, bo bez gwarancji, że za chwilę nie będzie trzeba skorzystać z serwisu. Nie musisz jednak wybierać – niezależnie od tego, czy jesteś klientem prywatnym, czy prowadzisz firmę masz możliwość zakupu nowego auta na raty dzięki rozwiązaniom finansowym Volkswagen Financial Services. Ale po kolei.

Artykuł sponsorowany

VW FS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą jeździć nowymi samochodami, a niekoniecznie płacić za nie jednorazowo. Mniejszą wagę przykładają także do prawa własności. W związku z tym pojawiają się oferty kredytów i leasingu, które zapewniają użytkowanie wybranego pojazdu za opłacanie miesięcznych rat jednakowej wysokości. Dodatkowo klient otrzymuje możliwość skorzystania z elastycznego zakończenia umowy.

Auto na raty jest dostępne niemal dla wszystkich, ale trzeba dokonać wyboru pomiędzy kredytem klasycznym i jak abonament oraz leasingiem klasycznym lub jak abonament. Wyjaśnienie różnicy jest dość proste, choć oczywiście jest więcej czynników, które na niego wpływają. Produkty finansowe jak abonament zakładają spłacenie części wartości samochodu, czyli oszacowanego na początku spadku jego ceny w trakcie trwania umowy. Przy kredytach klasycznych, w przypadku których spłacasz pełną wartość samochodu, rata będzie więc niemal o połowę wyższa. Ale dla osób, które stawiają na stanie się właścicielem samochodu na koniec umowy, ta opcja będzie być może lepsza. Zwykle ostatnia rata wykupu auta jest tutaj niższa.

Reklama

Kredyt i leasing jak abonament gwarantują także wspomniane wyżej elastyczne zakończenie umowy. To oznacza, że swój samochód na raty możesz pod koniec umowy wymienić na nowy model pojazdów z Grupy Volkswagen - ten sam, a może całkiem inny. Druga opcja to wykup auta i pozostawienie w domu czy w firmie. O tym, co zrobisz, nie decydujesz na początku, ale dopiero pod koniec umowy. Jest to bezpieczne i chroni przed ewentualnymi zmianami decyzji, które mogłyby nastąpić na przykład z powodu zmiany sytuacji życiowej czy biznesowej.

Formy finansowania jak abonament VW FS to także dobrana indywidualnie miesięczna opłata, w takiej samej wysokości, co pozwala optymalnie zaplanować budżet. Aby dostosować swoją ratę, warto wejść na kalkulator.vwbank.pl i zaznaczyć kilka kluczowych parametrów. Będą to: czas trwania kredytu lub leasingu, wysokość wkładu własnego lub opłaty wstępnej oraz szacunkowy roczny przebieg. Na tej podstawie obliczana jest rata. Co ważne, nie musisz mieć środków, gdyż ani klasyczne formy, ani te jakby abonamentowe nie wymagają wkładu własnego lub opłaty wstępnej. Jednak nawet najmniejsza wpłata obniża ratę.

Jak widzisz, nowy samochód na raty, którym wyjedziesz z salonu, może być alternatywą dla zakupu jednorazowego. Warto go rozważyć, by nie trzeba było odkładać zakupu na później.

Artykuł sponsorowany

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama