PHEV tańszy niż wersja benzynowa? Ford Kuga Plug-in Hybrid: SUV nowej generacji

Nowa Kuga Plug-in Hybrid to połączenie zalet dużego, wszechstronnego, rodzinnego SUV-a z walorami samochodów hybrydowych. Po mieście możemy jeździć nim praktycznie za darmo (nawet do 68 km bez ładowania w trybie elektrycznym), a do tego komfortowo, cicho i bezemisyjnie. Co więcej, miesięczna rata wynajmu Kugi PHEV jest niższa od podstawowej wersji w silniku benzynowym.

Kuga Plug-in Hybrid, czyli po mieście jeździmy za darmo

Nawet 68 km bez ładowania w trybie elektrycznym - to zasięg, który w zupełności wystarczy na załatwienie codziennych sprawunków na mieście. Tym samym podróżowanie na trasie dom-praca-dom jest dla użytkowników Forda Kuga Plug-in Hybrid w zasadzie darmowe. Co więcej, jest to jazda bezemisyjna, przyjazna środowisku i cicha. To idealne rozwiązanie dla osób, które mają możliwość ładowania samochodu - albo w przydomowym garażu albo w publicznym punkcie tego typu (z roku na rok jest ich coraz więcej). W standardzie otrzymujemy kabel do bezpośredniego ładowania z domowego gniazdka elektrycznego (opcjonalnie jako akcesorium można dokupić  przewód do ładowania pojazdu, umożliwiający podłączanie do ładowarek na stacjach publicznych nie posiadających swojego kabla oraz wallbox - ładowarkę o dużej mocy dzięki, której będzie możliwe szybsze naładowanie baterii w domu).

Osoby nieposiadające możliwości ładowania samochodu z gniazdka elektrycznego też nie poczują się zawiedzione. Najnowsza generacja Hybrydy typu Plug-in  w Fordzie Kuga dba bardzo efektywnie o odzyskanie energii w trakcie jazdy. Można nawet powiedzieć, że Ford Kuga Plug-in Hybrid to samoładująca się hybryda. Proces ładowania  baterii odbywa się praktycznie niezauważalnie podczas hamowania regeneracyjnego. Energia, która normalnie zostałaby utracona w trakcie hamowania jest odzyskiwana i przesyłana do akumulatora celem zasilenia go. W tym czasie samochód działa jak tradycyjna hybryda.

Użytkownicy mogą też samodzielnie decydować o tym, w jaki sposób zostanie wykorzystana energia zgromadzona w bateriach. Możliwa jest jazda tylko w trybie elektrycznym, w trybie hybrydowym lub tylko z wykorzystaniem silnika spalinowego. Podróżowanie jest niezwykle przyjemne i komfortowe, na co z jednej strony wpływają znakomite właściwości jezdne, wysoka pozycja za kierownicą i doskonała widoczność, z drugiej - wyciszone wnętrze i najnowocześniejsze systemy dbające o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Ceny nowego Forda Kuga sprawdzisz tutaj

Jakość wykonania i bogate wyposażenie

Ford Kuga Plug-in Hybrid to SUV, który już w podstawowej wersji wyposażenia Titanium zachwyca bogactwem wyposażenia i zapewnia poczucie luksusu. Zaprojektowany został z niezwykłą dbałością o detale - materiały są świetnie spasowane i wysokiej jakości, ale też miękkie i miłe w dotyku. Hybrydowa Kuga to jednak nie tylko przyjemne dla użytkownika wnętrze, lecz również bogate wyposażenie już w standardzie. Skórzana kierownica, dwustrefowa klimatyzacja z automatyczną regulacją temperatury, nowoczesne systemy bezpieczeństwa, Android Auto i Apple Car Play, Ford KeyFree , czyli bezkluczykowy system otwierania i zamykania samochodu, system wyboru trybu jazdy (sportowy, normalny, ekologiczny, śliska nawierzchnia, głęboki śnieg/piasek) - to tylko kilka z wielu opcji, dostępnych już w podstawowej wersji modelu. Jazdę ułatwią też dodatkowe elementy wyposażenia, jak pomocna w parkowaniu tyłem kamera czy automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne.

Należy też wspomnieć, że Ford Kuga jest od lat doceniany za swoją niezawodność. Ford Kuga wygrał ranking niezawodności przeprowadzony w 2020 roku, wśród brytyjskich właścicieli większych SUV-ów, przez What Car?

Ceny nowego Forda Kuga sprawdzisz tutaj

Systemy, które nieustannie dbają o nasze bezpieczeństwo

Hybrydowa Kuga pozostaje również samochodem niezwykle bezpiecznym, o czym świadczyć może choćby pięć gwiazdek w testach Euro NCAP. Wsparcie w prowadzeniu zapewniają kierowcy liczne systemy najnowszej generacji, jak między innymi czujniki martwego pola, adaptacyjny tempomat, asystent pasa ruchu czy system ostrzegający przed kolizją i wykrywający zmęczenie prowadzącego. Dzięki temu nawet mniej doświadczeni kierowcy z pewnością bezpiecznie dotrą do celu podróży. Jazda hybrydową Kugą to przyjemność, niezależnie od jakości nawierzchni czy dystansu - bez problemu odnajduje się bowiem zarówno w ruchu miejskim, jak i na dłuższych trasach. Siła i fenomen SUV-ów w dużej mierze polega bowiem na ich wszechstronności i uniwersalności, co doskonale widać na przykładzie Forda Kuga Plug-in Hybrid.

Ceny nowego Forda Kuga sprawdzisz tutaj

Wybór, który się opłaca

Wybór nowego Forda Kuga Plug-in Hybrid po prostu się opłaca. Z wielu powodów. Z jednej strony to niemal darmowe podróżowanie na krótkich dystansach po mieście, dzięki silnikowi elektrycznemu o zasięgu nawet do 68 km  z drugiej - miesięczna rata wynajmu jest niższa od podstawowej wersji z silnikiem benzynowym (podczas gdy wartość rezydualna pozostaje wyższa). Równie korzystnie prezentuje się możliwość zakupu, między innymi za sprawą wysokiego kosztu odkupu w jednym z programów: Ford Opcje, Ford Leasing Opcje lub Ford Wynajem.

Ceny nowego Forda Kuga sprawdzisz tutaj

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje