Oto nowa odsłona najchętniej kupowanego SUV-a w Europie

Nowa odsłona Volkswagena Tiguana – najpopularniejszego SUV-a na Starym Kontynencie – robi wrażenie komfortem, jakością wykonania, parametrami trakcyjnymi oraz inteligentnymi systemami komunikacji, które znalazły się na jego pokładzie. Można się spodziewać, że to właśnie ten samochód będzie w kolejnych latach wyznaczał kierunek rozwoju dla całego segmentu średniej wielkości SUV-ów.

Tiguan z nowym, hybrydowym napędem typu plug-in

Volkswagen Tiguan został do tej pory wyprodukowany w ponad sześciu milionach egzemplarzy. W samym tylko 2019 r. na jego zakup zdecydowało się 911 tys. nabywców. Jego bestsellerowy status pozostaje zatem na europejskim rynku niezagrożony. Na ten stan rzeczy będzie miał niewątpliwy wpływ również fakt, że w tym roku, po czterech latach od wejścia na rynek, druga generacja Tiguana przeszła gruntowny face lifting, o którym można mówić jako o swoistej rewolucji. Samochód otrzymał nie tylko nowy zestaw cyfrowych urządzeń pokładowych, ale też zupełnie nowy, hybrydowy układ napędowy typu plug-in, który w trybie czysto elektrycznym umożliwia pokonanie dystansu sięgającego maksymalnie 50 km (w cyklu WLTP) i rozwinięcie prędkości 130 km/h.

Napęd hybrydowy, który zastosowano w nowym Tiguanie, dysponuje mocą systemową na poziomie 245 KM (180 kW). Zasilające go baterie można oczywiście ładować rekuperacyjnie (odzyskując energię wytwarzaną w trakcie hamowania), z konwencjonalnego gniazdka elektrycznego 230V, za pośrednictwem domowej stacji Wallbox, a także za pomocą jednego z wielu publicznych lub komercyjnych punktów szybkiego ładowania. Tiguan wciąż, oczywiście, może być wyposażony w konwencjonalny silnik spalinowy. Po face liftingu będzie on również dostępny w wersji R z jednostką benzynową TSI o mocy 320 KM oraz układem napędowym na cztery koła z tzw. Torque Splitterem. Znakomitymi parametrami charakteryzują się także silniki wysokoprężne opracowane przez Volkswagena. Zastosowana w nich technologia twindosingu (oparta na dwóch katalizatorach typu SCR) sprawia, że są one obecnie uważane za jedne z najczystszych silników spalinowych na świecie.

VW Tiguan po gruntownym liftingu - tutaj sprawdzisz jego cenę

 

Nowe technologie w służbie komfortu i bezpieczeństwa

Odświeżony Tiguan skupia w sobie wszystkie zalety SUV-ów. W swojej najnowszej odsłonie robi też wrażenie technologiami, które w nim zastosowano. Na jego pokładzie znalazł się po raz pierwszy nowy system Travel Assist, umożliwiający jazdę w trybie półautomatycznym aż do prędkości 210 km/h. W takich warunkach nowy Tiguan jest w stanie aktywnie wspomagać kierowcę w trakcie większości codziennych manewrów i sytuacji, takich jak hamowanie, przyspieszanie czy zmiany pasa.

Dzięki zastosowaniu nowych, modułowych urządzeń Infotainment MIB, najpopularniejszy SUV Volkswagena pozostaje także w stałej łączności ze światem i swoim bezpośrednim otoczeniem. System jest kompatybilny z protokołem MirrorLink. Oznacza to, że interfejs multimedialny Tiguana można łatwo łączyć z urządzeniami przenośnymi z systemem Android.

Pojazd wyposażony jest także w innowacyjny system Car-Net, który na podstawie aktualnych informacji o ruchu drogowym, przesyłanych do nawigacji pokładowej w czasie rzeczywistym, na bieżąco optymalizuje przebieg trasy w taki sposób, aby jak najbardziej usprawnić i skrócić podróż. System gromadzi i przetwarza również informacje o cenach paliw na stacjach benzynowych czy o lokalizacji bezpłatnych miejsc parkingowych.

VW Tiguan po gruntownym liftingu - tutaj sprawdzisz jego cenę

 

Najnowocześniejszy i najbardziej multimedialny SUV w swojej klasie?

Już w podstawowej wersji odświeżony Tiguan dostępny będzie z reflektorami LED, a także z asystentem toru jazdy Lane Assist oraz z asystentem awaryjnego hamowania Front Assist. W wyższych wersjach wyposażeniowych znajdą się tymczasem innowacyjne reflektory matrycowe LED Matrix IQ.LIGHT, które oświetlają drogę w taki sposób, aby zapewnić kierowcy jak najlepszą widoczność, nie oślepiając jednocześnie kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka.

Nowym elementem nowego Tiguana jest także opcjonalny, 480-watowy system audio opracowany przez inżynierów dźwięku firmy Harman/Kardon. Na pokładzie samochodu może się znaleźć aktywny tempomat ACC, wspierający kierowcę aż do prędkości 210 km/h, trójstrefowa klimatyzacja automatyczna, zestaw wskaźników Digital Cockpit, który można personalizować według własnych potrzeb i upodobań, czy stylowe oświetlenie konturowe Ambiente.

VW Tiguan po gruntownym liftingu - tutaj sprawdzisz jego cenę


Komfort i nowoczesność w przystępnej cenie

Mogłoby się wydawać, że na zakup auta tak bezpiecznego, zaawansowanego technologicznie i atrakcyjnego wizualnie, jak nowy, odświeżony Tiguan, trzeba wydać krocie. Tak jednak wcale nie musi być. Samochód jest w tej chwili dostępny od 463 zł netto miesięcznie. Nowy Tiguan, który już teraz jawi się jako najbardziej innowacyjny model w swojej klasie, sprawia w ten sposób, że rozwiązania znane z pojazdów segmentu premium stają się znacznie bardziej dostępne. Nic więc dziwnego, że jego premierę branża motoryzacyjna przyjęła z tak dużym entuzjazmem.

VW Tiguan po gruntownym liftingu - tutaj sprawdzisz jego cenę

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy