Nowa wersja znanej limuzyny. Co kryje w sobie BMW serii 5?

Sportowy styl, funkcjonalne wnętrze oraz imponująca dynamika. Wszystkie te czynniki składają się na komfort i radość z jazdy nowym BMW serii 5. Odświeżona i zmodernizowana „piątka” charakteryzuje się wyjątkową sylwetką, a jej wnętrze skrywa innowacyjne technologie. Czym jeszcze uwodzi?

Luksusowy design

Lifting piątej serii BMW oznacza zmiany zarówno w wyglądzie zewnętrznym samochodu, jak i wewnątrz. Typowe dla niemieckiej marki proporcje oraz wyraziste powierzchnie pozostały bez zmian. Dzięki długiemu rozstawowi osi oraz długiej masce silnika, a także płynnej linii dachu podkreślono sportowy charakter auta.

Retuszowi poddano atrapę chłodnicy, którą uzupełniono o światła laserowe. Tym samym samochód zyskał dynamiczny i innowacyjnych charakter samochodu biznesowego. - Na efekt stylowego i sportowego pojazdu składa się płynne połączenie lamp z atrapą chłodnicy, trapezoidalne końcówki rury wydechowej czy nowe wzory felg - mówi Stanisław Hański, Koordynator ds. Marketingu w BMW Dobrzański.

BMW serii 5 zdecydowanie zasłużyło na nazywanie go biznesową limuzyną. Podkreśla to wyjątkowo eleganckie wnętrze. W środku kierowca może znaleźć m.in. skórzaną sportową kierownicę, ambientowe oświetlenie czy elementy obsługi w błyszczącym czarnym kolorze. Dodatkowo auto oferuje także mnóstwo miejsca na bagaż, głównie za sprawą elastycznego bagażnika.

Ekologiczne napędy

Zmiany objęły także to, co pod maską. BMW "piątka" oferuje użytkownikom układ tzw. miękkiej hybrydy w wersjach 4- oraz 6-cylindrowych. Efekt? Mniejsza emisja dwutlenku węgla oraz obniżenie zużycia paliwa.

Ale to nie wszystko, marka bowiem dość mocno skupiła się na ekologii. BMW serii 5 dostępne jest także w wersji z napędem hybrydy typu plug-in (PHEV). Model 530e dysponuje mocą 292 KM. Silnik elektryczny umożliwia zasięg nawet do 67 kilometrów (lub do 57 kilometrów w przypadku wariantu Touring). Połączenie silnika benzynowego z technologią BMW eDrive znacząco zmniejsza zużycie paliwa przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów. Limuzyna rozpędza się do "setki" w 5,9 sekundy. Do ekologicznej jazdy dodatkowo ma motywować rozwiązanie eDrive Zone. Narzędzie wykorzystujące nawigację ma za zadanie automatyczne przełączenie napędu ze spalinowego na elektryczny, w momencie wjazdu w miejską "zieloną strefę".

Bezpieczeństwo i nowe technologie

Jednak niemiecki producent zadbał nie tylko o design oraz jednostki napędowe. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów samochód wyposażono w liczne narzędzia wspomagające prowadzącego pojazd, jest to między innymi tryb wideorejestratora znany już użytkownikom BMW. Wspomagające kierowcę systemy można kontrolować przy pomocy BMW Live Cockpit Professional. Dzięki użyciu nowych technologii obsługa jest prostsza, bardziej komfortowa oraz znacznie bezpieczniejsza.

Na uwagę zasługują także nowe technologie, które nie ograniczają się tylko do narzędzi dbających o komfort jazdy. Ekran o przekątnej 12,3 cala wraz z całkowicie nowym system BMW Operating System 7 pozwoli na kierowcy na wygodniejszą niż dotychczas obsługę. Dodatkowo dostępna jest także łączność Apple CarPlay oraz Android Auto, pozwalająca sparować smartfon z telefonem.  Ładowanie w BMW 530e jest wspierane przez asystenta ładowania oraz inteligentne zarządzanie energią w BMW ConnectedDrive.

Odświeżony model biznesowej limuzyny budzi duże zainteresowanie. Dynamiczna sylwetka oraz minimalistyczna stylistyka to coś obok czego nie sposób przejść obojętne. Model ten od teraz jest jeszcze bardziej dostępny dla kierowców. Mogą bowiem kupić BMW używane lub zdecydować się na atrakcyjne finansowanie.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy