Jaguare F-PACE - sportowy i bezkompromisowy SUV

Jaguar F-PACE zdefiniował design dla wszystkich nowych modeli Jaguara. Brytyjski SUV właśnie przeszedł facelifting i podbił serca kierowców.

Od kilku lat można zaobserwować stale rosnącą popularność SUV-ów. Kierowcy pokochali wysokie nadwozia za poczucie bezpieczeństwa, lepszą widoczność i zwiększony prześwit. Jaguar F-PACE to największy model w gamie brytyjskiego producenta. Ma 4,7 metra długości i ponad 2 metry szerokości, a jego prześwit to ponad 21 centymetrów. F-PACE to jeden z największych przedstawicieli swojego segmentu.

Nowy Jaguar F-PACE kryje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu elektroniki i napędów pod elegancką, nieprzeładowaną krzykliwymi akcentami stylizacją. W ten sposób marka trafia do klientów, którzy mają poczucie smaku, zainteresowani są nowinkami technologicznymi i chcą się wyróżnić wybierając samochód, którego często nie spotyka się na ulicach.

Definicja SUV’a

Jaguar F-PACE to stylowy, luksusowy SUV o dynamicznych osiągach, który łączy sportowe i lekkie prowadzenie oraz spektakularny wygląd z codzienną praktycznością. W bezkompromisowy sposób spaja w sobie dynamiczny silnik, hybrydowy napęd, luksusowe wykończenie, innowacyjny system multimedialny, przestronne wnętrze i bezpieczeństwo.

Wnętrze Jaguara F-PACE przeszło rewolucję. Teraz kokpit skupia się jeszcze bardziej na kierowcy, oferuje więcej schowków i możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu. Centralne miejsce zajmuje 11,4-calowy ekran dotykowy z ramką ze stopu magnezu, który służy do obsługi nowego systemu multimedialnego Pivi Pro. Ekran jest trzykrotnie jaśniejszy, a struktura menu umożliwia dostęp do 90% najważniejszych funkcji już po jednym lub dwóch kliknięciach. Multimedia standardowo oferują Android Auto oraz Apple CarPlay i umożliwiają jednoczesne podłączenie dwóch telefonów przez Bluetooth. System ma dedykowane źródło zasilania, więc jest gotowy do użycia, gdy tylko kierowca włączy zapłon. Łączność Pivi Pro jest zapewniona przez technologię dual-sim z modemami LTE, umożliwiając systemowi wykonywanie wielu funkcji w tym samym czasie, takich jak strumieniowe przesyłanie multimediów i pobieranie aktualizacji bez uszczerbku dla wydajności.

Poczucie ekskluzywności pozostawiają wykończenia z matowego drewna i aluminium oraz laserowo docinane atrapy głośników. Wytworną atmosferę we wnętrzu zapewnia pozbawione alergenów i nieprzyjemnych zapachów zjonizowane powietrze. Układ klimatyzacji oferuje teraz filtrację PM2,5, która wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki.

Ryk Jaguara

Osiągi i sportowe wrażenia z jazdy gwarantuje szeroka gama silników spalinowych (od dwóch do trzech litrów pojemności i mocą od 163 do 404 KM), z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów i napędem na cztery koła Jaguar All-Wheel Drive z Inteligentną Dynamiką Napędu. F-PACE dostępny jest także w sportowej wersji SVR z 5-cio litrowym silnikiem V8 o mocy 550 KM, która rozpędza się do "setki" w zaledwie 4,3 sekundy i może pędzić nawet 283 km/h. Pełnię gamy silnikowej zamyka wersja Plug-IN Hybrid, która gwarantuje zerową emisję spalin w miejskiej jeździe, a w razie potrzeby, pozwoli pokonywać długie dystanse, bez ograniczeń zasięgu, w trybie hybrydowym. Wszystko to bez utraty dynamiki, którą dostarcza zespół napędowy o łącznej mocy aż 404 KM. Silnik elektryczny zasilany akumulatorem litowo-jonowym (13,6 kWh) wspomaga spalinowy mocą 143 KM. W pełni naładowany F-PACE P400e może przejechać na energii elektrycznej do 53 km. Szybka ładowarka (50 kW DC) uzupełnia energię w zakresie 0 do 80 procent w 30 minut, a z pomocą wallboxu o mocy 7 kW można załadować akumulator od 0 do 80 procent w 2 godziny. Taki napęd pozwala Jaguarowi F-PACE P400e PHEV rozpędzać się do setki w czasie 5,3 s.

Doskonałe wrażenia z jazdy

Dzięki właściwemu rozłożeniu masy i starannie dostrojonemu zawieszeniu F-PACE doskonale prowadzi się nie tylko na autostradach, ale także na krętych, wymagających drogach. Samochód oferuje solidny napęd 4x4, który pozwala mu zapuścić się w niedostępne i ustronne miejsca. Luksusowy SUV Jaguara jest nie tylko elegancki, ale również zwinny. Nie bez znaczenia pozostaje ogromne doświadczenie, jakie Jaguar posiada w konstruowaniu sportowych i emocjonujących modeli.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje