Dynamiczny SUV z charakterem. Prześwietlamy SEAT-a Aronę

SEAT Arona pozostaje jednym z najlepiej obecnie sprzedających się modeli hiszpańskiej marki – od premiery w roku 2017 sprzedało się ponad 350 000 egzemplarzy. Nie bez powodu: niebanalny design, świetne właściwości jezdne, oszczędne i dynamiczne silniki, a także pięcioletnia gwarancja to największe walory, które doceniają kupujący. Co więcej, teraz Aronę można nabyć na bardzo korzystnych warunkach.

Atrakcyjny design

SEAT Arona to idealna propozycja dla osób, które lubią wyróżniać się na drodze designem, cenią nowoczesną linię, a także zwracają uwagę na dynamikę auta. Największe wrażenie robi wygląd modelu w wersji Xperience - sylwetka przyciąga uwagę dynamiką i ekspresją, a linia nadwozia i ostre przetłoczenia nadają mu wyrazistego charakteru.  Opcji jest jednak dużo więcej. Reference, Style, FR i Full Led różnią się między sobą wyposażeniem i detalami, co oznacza, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Drapieżne rysy i linie Arony doceniło między innymi jury konkursu Red Dot Design 2018, nagradzając model właśnie za najlepszy design. W uzasadnieniu podkreślano niezwykłe połączenie ekspresyjnego stylu i funkcjonalności, a także szerokie możliwości personalizacji.

Promocyjne ceny w SEAT-a sprawdzisz tutaj

Świetne właściwości jezdne

Arona łączy w sobie lekkość prowadzenia kompaktowego hatchbacka z przestronnością SUV-a. To z jednej strony auto świetnie się prowadzące, gdzie odpowiednio sztywne zawieszenie przekłada się na właściwości jezdne i pewność pokonywania zakrętów. Z drugiej - stosunkowo niewielkie jak na SUV-a (4,14 m długości, 1,78 m szerokości), co z kolei skutkuje łatwością manewrowania w mieście i bezproblemowym parkowaniem.

Uwagę warto zwrócić również na ergonomię w projekcie kierownicy i pracy skrzyni biegów, dzięki czemu jazda w korkach nie męczy, a w dłuższej trasie jest prawdziwą przyjemnością. Problemem nie jest też przewiezienie większych przedmiotów - w liczącym 400 l bagażniku zmieścimy największe nawet bagaże.

Promocyjne ceny w SEAT-a sprawdzisz tutaj

Pewność i bezpieczeństwo

Arona to także szereg systemów, dbających o bezpieczeństwo podróżujących. Wymienić warto choćby monitorowanie martwego pola, kontrolę odstępu od poprzedzającego samochodu czy system rozpoznawania zmęczenia kierowcy. Po face liftingu model zyskał 9,2-calowy ekran. Podróżujący cały czas mogą też liczyć na wsparcie ze strony eCall - w razie zdarzenia na drodze umożliwia on służbom ratowniczym błyskawiczne zlokalizowanie pojazdu.

Wymienić warto również liczne ułatwienia przy manewrowaniu na przepełnionych parkingach: kamerę cofania z asystentem parkowania, automatyczne hamowanie podczas jazdy do tyłu czy Asystenta Podjazdu, który pozwala na łatwiejsze ruszanie z wzniesień. Wszystko po to, aby za kierownicą każdy, nawet mniej doświadczony kierowca, mógł poczuć się pewnie i maksymalnie bezpiecznie - zarówno podczas jazdy z autostradowymi prędkościami, jak i podczas manewrowania w zatłoczonych miastach.

Promocyjne ceny w SEAT-a sprawdzisz tutaj

Rabaty i dostępność

Kupując Aronę można liczyć na 5 lat gwarancji w standardzie (z limitem przebiegu do 150 000 km). Obejmuje ona pokrycie wydatków ewentualnych napraw samochodu, które wynikają z wad materiału lub jakości ich wykonania.

Teraz jest najlepszy moment, żeby pomyśleć o Aronie. Obecnie na rynku dostępność samochodów wcale nie jest czymś oczywistym - swoje piętno na branży motoryzacyjnej odcisnęła pandemia. Dodatkowo chodzą słuchy o podwyżkach cen w przyszłym roku. Jeśli zamówimy auto już dziś, to mamy gwarancję, że wyjściowa cena nie będzie wyższa, a dodatkowo otrzymamy atrakcyjny rabat w wysokości 5 tys. zł.

Promocyjne ceny w SEAT-a sprawdzisz tutaj

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje