Reklama

Ta kobieta jest naprawdę szybka

Rzadki to obrazek, kobieta za sterami pojazdu startującego w wyścigach na 1/4 mili. Płeć piękna raczej nie staje na kresce by toczyć bój z dystansem, czasem i rywalami.

Ale w każdym ustawiającym się przed światłami sygnalizującymi START do wyścigu budzi się żądza zwycięstwa. Adrenalina, element napięcia i niewiele ponad 400 metrów prostej do pokonania w jak najkrótszym czasie.

Reklama

Pierwszy start

Aleksandra Madeksza jest najszybszą kobietą w Polsce na dystansie, którym się tak przez ostatnie lata pasjonujemy. Pierwszy jej start miał miejsce w ubiegłym roku na inauguracji sezonu 2006. Jak sama mówi, nigdy by jej do głowy nie przyszło by wystartować w wyścigach. Więc jak nie trudno można się domyślać ktoś inny był inicjatorem tego pomysłu.

Gracjan Duda, jej życiowy partner, ma (jak to się potocznie określa) bzika na punkcie motoryzacji, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co szybko jeździ. Sam próbuje poprawiać swoje umiejętności w pokonywaniu zakrętów na różnych torach. W końcu przyszedł również pomysł, by sprawdzić Imprezę na "ćwiartkę". Próba wypadła jednak bardzo niepomyślnie, a dodatkowo Subaru poległo w potyczce z Golfem, co przepełniło czarę goryczy. To wydarzenie było katalizatorem, wywołującym lawinę niekończących się modyfikacji (trwających do dziś).

Po pierwszym etapie zmian, należało sprawdzić, co udało się osiągnąć i jak to się odbije na czasach przejazdu. Do rozpoczęcia sezonu 2006 pozostał jeden dzień i wtedy to właśnie nasza bohaterka usłyszała, że to ona stanie na linii startu. Pierwsza reakcja... żart. Jednak chwilę później świadomość oswoiła się z tym wyzwaniem. Jeszcze tego samego wieczoru odbyły się próby startów, by inauguracja wypadła jak najlepiej.

Dzień zawodów był sporym przeżyciem. Adrenalina dawała o sobie znać jeszcze przed wjazdem na start. W chwili samego wyścigu napięcie było ogromne i w końcu "zielone światło". Pierwsza potyczka i wygrana z Imprezą z drugiego pasa. To przyniosło ogromną satysfakcję i bakcyl ścigania się został połknięty. Wystarczyło tylko 14 sekund biegu eliminacyjnego...

auto tuning świat

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 1/4 mili | motor | układ | start

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje