Reklama

Przeróbki, czy podróbki?

Czy istnieje może Micra z grillem chłodnicy od MINI? A może widziałeś gdzieś smarta roadstera, który wcale nie jest smartem roadsterem i dostępny będzie w USA, gdzie smartów nie można przecież kupić? Okazuje się, że oba te pojazdy istnieją naprawdę, a to dzięki firmom tuningowym, specjalizującym się w przeróbkach, a może lepiej powiedzieć podróbkach, oryginalnych samochodów.

Widoczna na zdjęciu "micra" to efekt prac specjalistów z japońskiej firmy Autech - eksperta od przeróbek aut Nissana. Prezentowany pojazd nazywa się Rafeet i poza grillem chłodnicy imitującym przód MINI posiada we wnętrzu drewniane wstawki stylizacyjne.

Drugim samochodem, który prezentujemy jest XTamy - dzieło hiszpańskiej firmy Comarth. Pojazd wzorowany na smarcie roadsterze powstał z myślą o sprzedaży w USA. W Ameryce Północnej "zabawkowe" pojazdy DaimlerChryslera nie są bowiem dostępne, a XTamy, dla którego Comarth stworzy

tam odrębną sieć dealerów, może okazać się tam rynkowym przebojem. Auto dostępne będzie w dwóch wersjach silnikowych - 1.6 122 KM oraz 2.0 160 KM. W jego standardowym wyposażeniu znajdzie się poduszka powietrzna kierowcy, 18-calowe koła aluminiowe oraz elektrycznie opuszczane szyby.

Teraz pozostaje tylko pytanie, co na to powiedzą szefowie Nissana, BMW i DaimlerChryslera. Chyba nie będą się cieszyć...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | podróbka | przeróbka | pojazdy | podróbki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama