Reklama

Calineczka

Są samochody, które preferują zmiany stylistyczne, są też takie, dla których najlepsza formą tuningu są modyfikacje mechaniczne. W dużej mierze zależy to od nas, jak i od samego samochodu.


Opel Calibra jest samochodem, który zarówno dobrze reaguje na zmiany mechaniczne jak i stylistyczne. Bryła proponowana przez Opla bardzo wdzięcznie przyjmuje na siebie wszelkiego rodzaju zabiegi upiększające. Natomiast silnik to już nieco bardziej skomplikowana sprawa. Calibra puszczana była na rynek w kilku wersjach silnikowych. Najmocniejsza była napędzana przez 2 litrowy doładowany motor C20LET, który już seryjnie legitymował się sporymi parametrami. Ponad 200 KM i moment o wartości 280 Nm pozwalają na dynamiczną jazdę.

Reklama

Na drugim biegunie znajduje się Calibra napędzana przez 8 zaworowy, 2 litrowy silnik (C20NE). Tutaj tej mocy do dyspozycji kierowcy jest tylko 115 KM. Trochę mało jak na auto o takich gabarytach i co gorsze mało perspektywiczna jednostka, jeśli chodzi o jej modyfikacje. Gdy ktoś posiada właśnie model z takim silnikiem, chyba woli skupić się na stronie zewnętrznej swojego samochodu, niż na procesie wyciskania mocy.


Ekstrawagancki wizerunek

Prezentowana Calibra pod maską chowa właśnie silnik 8 zaworowy. Słuszną decyzją było więc zostawienie go w spokoju, a skupienie całej uwagi na wyglądzie samochodu. Trzeba przyznać, że to co zrobiono bardzo mocno odmieniło charakter Calibry. Nie jest to już ten sam samochód. Radykalnie zmieniony wizerunek teraz przepełniony jest agresją. Body kit jaki się tu znalazł należy do tych odważnych i dla niektórych z pewnością taka propozycja będzie nie do przyjęcia. Jednak jeśli ktoś lubi szokować i wzbudzać ogólne zainteresowanie to właśnie jemu przypadnie do gustu taki wizerunek.

Zanim jednak założony został cały zestaw ospoilerowania przygotowano odpowiednio nadwozie. Wszystko z myślą o jak najefektowniejszym wyglądzie końcowym. Z samochodu poleciały wszystkie listwy. Zarówno te z drzwi jak i nawet z dachu. Zdjęto seryjne zderzaki, a na ich miejscu założono te, które oglądamy na zdjęciach. Ich wzór to śmiała koncepcja, o bardzo agresywnym wyglądzie. Po montażu samochód kompletnie zmienił swoje oblicze. Body kit dodatkowo uzupełniany jest przez listwy progowe. Ten element zniwelował w pewien sposób boczne prześwity pod samochodem. Na klapie bagażnika pojawiło się potężne skrzydło, a nad szybą założono dodatkowy spoiler. Wszystkie te elementy wchodzą w skład body kitu, który przygotowała firma AutoR.


W pomarańczy jej do twarzy

To jednak nie koniec zabiegów upiększających. Choć spoilery mają tu najwięcej do powiedzenia to jednak bez reszty zmian, Calibra z pewnością nie byłaby tym samym samochodem. W nadkolach umieszczone zostały chromowane felgi Barracuda w rozmiarze 17 cali. Dla jeszcze efektowniejszego wyglądu i zmniejszenie prześwitu pod samochodem, zdecydowano się na montaż sztywniejszych sprężyn. Ten zabieg opuścił samochód ku dołowi o 30 mm. Komplet felg i opon szczelniej zaczął wypełniać nadkola, a krawędź zderzaków przybliżyła się do nawierzchni.

Pozostała jeszcze kwestia koloru. Tutaj również zdecydowano się na agresywną i zauważaną barwę. Pomarańczowy lakier pokrył nadwozie, co dodatkowo wpłynęło na ogólny wizerunek samochodu. Można być pewnym, że w takiej ?szacie? ten samochód po prostu musi być zauważony.


Soczysta w środku

Wnętrze Calibry zostało kolorystycznie dopasowane do nadwozia. Wyflacowana tapicerka na kolor pomarańczowy plus skóra pomarańczowo-szara wypełniły cały środek samochodu. Być może nieco razi w oczy ale prezentuje się bardzo efektownie. Nie ma tu jednak miejsca na ?spokojne? rozwiązania. Cały samochód został tak zbudowany i przygotowany, aby wzbudzać jak największe zainteresowanie. Wszystko, można powiedzieć, za sprawą body kitu, który wyznaczył kierunek zmian. To on swoim agresywnym i indywidualnym wyglądem pociągnął za sobą wszystko. Reszta modyfikacji to tylko dążenie do jak najdoskonalszej formy. Dorzucenie koloru, chromowanych felg, przygotowanie wnętrza i samochód gotowy. Calibra jest wielką indywidualnością.

Tekst pochodzi z magazynu Auto Tuning Świat

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: silnik | wizerunek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne