Reklama

Brabus T65 RS

Mercedesom w pikantnym wydaniu serwowanym przez AMG niewiele można zarzucić.

Utyskiwania dotyczyć mogą astronomicznych cen czy zbyt twardych nastawów zawieszenia (o ile uznamy je za wadę), ale w życiu nie przyszłoby nam do głowy, by twierdzić, że samochody AMG cierpią na brak mocy. Do tego typu wniosku doszedł jednak jeden z właścicieli mercedesa SL AMG "Black Series", który zwrócił się do Brabusa z prośbę o wzmocnienie jego pojazdu.

Na bazie auta, które dysponuje mocą 670 KM (silnik V12 biturbo) powstał pojazd o nazwie brabus T65 RS. Auto wyróżnia się na tle innych SL AMG głównie matowym kolorem nadwozia (w jaki malowane są wszystkie auta "Black Series") oraz zmienionym pakietem stylistycznym (poszerzone błotniki, wlot powietrza na masce), jednak to co najlepsze, kryje się w pod maską.

Reklama

Panowie z Brabusa wzięli na warsztat silnik. Jednostka otrzymała dwie nowe sprężarki, cztery intercoolery oraz kompletnie przeprojektowany układ wydechowy wykonany ze stali nierdzewnej. Przeprogramowano również jednostkę sterującą pracą silnika. Po badaniach na hamowni okazało się, że przy 5,5 tys. obr/min. samochód dysponuje mocą 800 KM! Wartość momentu obrotowego to astronomiczne 1420 Nm (przy 2,1 tys.obr./min.). W trosce o elementy układu przeniesienia napędu, moment został jednak ograniczony do 1100 Nm.

Jak te zmiany wpłynęły na osiągi? Auto osiąga 100 km/h w 3,6 sekundy (SL AMG black series potrzebuje na to 3,9 sekundy). Sprint od zera do 200 km/h zajmuje mu 9,8 sekundy - o 1,2 sekundy szybciej niż w przypadku AMG. Prędkość maksymalna przekracza 330 km/h, jednak ze względów bezpieczeństwa - podobnie jak w "czarnej serii" AMG - została ograniczona do 320 km/h.

Wnętrze wyposażono w tapicerkę z alcantary, przeszywane czerwoną nicią fotele, które starają się łączyć dobre trzymanie boczne z odrobiną komfortu oraz kilka drobiazgów wykonanych ze stali nierdzewnej.

Części, z których złożono ten egzemplarz dostępne są w katalogach Brabusa. Niestety, firma nie ujawnia, jaką kwotę właściciel przeznaczyć musiał na przeróbkę auta. Jeśli więc chcielibyście przerobić swojego SL-a AMG "Black Series" do standardu T65 RS, koniecznie skontaktujcie się z najbliższym dealerem Brabusa...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Auta | AMG | Brabus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy