Reklama

Stacje paliw oszukują klientów

Większość właścicieli stacji paliw oszukuje klientów - to pierwsze wyniki prowadzonej w całym kraju akcji Państwowej Inspekcji Handlowej. Skontrolowanych ma zostać dwie trzecie stacji w całym kraju. W Zachodniopomorskiem inspektorzy sprawdzają na razie funkcjonowanie dystrybutorów.

Kontrola pracowników PIH w Zachodniopomorskiem dopiero nabiera tempa, a i tak wyniki pierwszych kontroli są niepokojące. Okazuje się na przykład, że spora część właścicieli stacji benzynowych oszukuje klientów. Nie zawsze litr paliwa nalewany jest rzeczywiście litrem odmierzanym - mówi dyrektor PIH Maciej Buczek.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, iż stacja w ciągu dnia przeciętnie sprzedaje od kilku do kilkunastu tysięcy litrów paliwa, to można w ten sposób zaoszczędzić na tankowanie ?do pełna? w samochodzie osobowym średniej klasy.

Wkrótce rozpoczną się także kontrole jakości paliwa. I tutaj wyniki mogą być jeszcze bardziej zaskakujące...

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: oszukiwanie | paliwa | stacje

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy