Reklama

Śmiejesz się ze Skody? W Europie ją uwielbiają!

Skoda wciąż traktowana jest przez część polskich kierowców z przymrużeniem oka. Okazuje się jednak, że tego typu uprzedzeń nie mają klienci na wielu europejskich rynkach...

Firma analityczna EurotaxGlass, specjalizująca się w wycenach pojazdów, opublikowała właśnie wyniki badania dotyczącego wartości rezydualnej (ceny odkupu) pojazdów segmentu C. Wyniku uzyskano na podstawie analizy rynków: Niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Przedstawiciele firmy z Mlada Boleslav mogą mieć powody do radości...

Okazało się, że pojazdem, który po trzech latach eksploatacji i przebiegu 60 tys. km będzie miał na rynku najwyższą wartość rezydualną jest Skoda Rapid Spaceback. W zależności od rynku, wartość odkupu auta (czyli cena, jaką uzyska pierwszy właściciel przy sprzedaży) waha się od 41 do 47 proc. ceny początkowej.

Reklama

Specjaliści z EurotaxGlass brali pod uwagę takie czynniki, jak m.in. stosunek wartości do ceny, zużycie paliwa, wizerunek marki, design a także jakość i niezawodność.

W polskim salonie najtańszy Rapid Spaceback z benzynowym silnikiem 1,2 l MPI o mocy 75 KM kosztuje 48 500 zł. Jeśli wierzyć specjalistom z EurotaxGlass, gdybyśmy zdecydowali się na sprzedaż, po trzech latach za auto powinniśmy otrzymać nie mniej niż 20 tys zł.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy