Reklama

Porsche trafi na giełdę. To będzie jeden z największych debiutów w historii

Volkswagen planuje wprowadzić Porsche na giełdę. Emisja akcji ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Może to być jeden z największych debiutów giełdowych w historii.

Informacje o tym, że Volkswagen ma zamiar wyemitować pakiet akcji marki Porsche na niemieckiej giełdzie pojawiły się już jakiś czas temu. Teraz jednak temat powrócił, a do debiutu coraz bliżej.

Akcje Porsche - debiut giganta

Emisja pierwszego ogólnodostępnego pakietu akcji marki Porsche na giełdzie w Berlinie planowana jest na czwarty kwartał tego roku. Marka okazała się odporna na ostatnie problemy nękające cały przemysł samochodowy, co pozytywnie wpływa na jej wycenę i perspektywy zysku wynikającego z emisji akcji.

Porsche może się stać jednym z największych debiutów na berlińskim parkiecie. Wycena marki opiewa bowiem na kwotę 90 mld euro.

Reklama

Porsche inwestuje w akumulatory

Emisja ogólnodostępnych akcji ma pozwolić Porsche pozyskać finansowanie jednego z najbardziej kosztownych procesów w historii - rozwoju napędów elektrycznych. W ramach całego koncernu VW ma powstać bowiem sześć fabryk zdolnych wyprodukować baterie o łącznej pojemności 240 GWh. Tym samym koncern celuje w zdetronizowanie największego producenta baterii i samochodów elektrycznych na świecie - Tesli.

Władze koncernu nie wykluczają, że emisja akcji marki Porsche nie będzie jednorazowa i zostanie powtórzona w najbliższych latach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Porsche | akcje spółek | debiut giełdowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy