Reklama

Nowa limuzyna Renault? Mercedes nie chce pomóc

Mamy złe informacje dla fanów luksusowych Renault pokroju 25, Safrane czy Vel Satisa.

Wbrew powszechnym oczekiwaniom, wszystko wskazuje na to, że kolejny flagowy model francuskiego producenta nie powstanie we współpracy z Mercedesem.

Przedstawiciele francuskiej marki poinformowali, że firma wstrzymuje współpracę z niemieckim partnerem w zakresie opracowania nowego, flagowego modelu. Rzecznik Renault wstrzymał się od komentarzy w sprawie tej decyzji, w oficjalnym komunikacie czytamy jedynie, że "współpraca nie była dla Francuzów korzystna".

Wszystko wskazuje na to, że Renault wycofało się ze współpracy, ponieważ przedstawiciele Mercedesa oferowali Francuzom technologię, w oparciu o którą powstaje obecna generacja klasy E. Takie rozwiązanie trudno jednak uznać za przyszłościowe, bowiem samochód znajduje się właśnie w końcu swojego cyklu produkcyjnego. Klasa E przeszła właśnie lifting, co oznacza, że zakończenie produkcji nastąpi najpewniej już za 3 lata.

Reklama

Po zakończeniu produkcji modelu Vel Satis, Renault wprowadziło na europejski rynek model Latitude - czyli produkowanego w Korei Samsunga SM5. Na Starym Kontynencie samochód nie cieszy się jednak dużym zainteresowaniem klientów - do tej pory sprzedano jedynie 2085 sztuk tego modelu.

Fiasko rozmów z Mercedesem nie oznacza wstrzymania planów produkcji nowego flagowego modelu. W najbliższym czasie inżynierowie Renault skupią się nad opracowaniem następców Laguny i Espace oraz wprowadzeniem nowego, dużego crossovera. Projekt flagowej limuzyny nie zostanie jednak odłożony na półkę, Francuzi najprawdopodobniej szukać będą innego partnera do stworzenia nowego auta tego segmentu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: limuzyny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy