Genesis już niedługo będzie sprzedawać tylko auta elektryczne!

Koreańska marka premium, po rozwinięciu się na innych rynkach, powraca do Europy. Niestety klienci na Starym Kontynencie nie nacieszą się długo modelami z konwencjonalnym napędem.

Dopiero co pisaliśmy o pierwszym elektryku marki, modelu GV60, a już teraz należąca do Hyundaia marka ogłosiła, że zamierza odejść od napędu spalinowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ wielu producentów złożyło takie deklaracje, ale Koreańczycy zamierzają wprowadzić ten plan w życie już w 2025 roku! Na kupno spalinowego Genesisa nie zostało więc wiele czasu.

Przedstawiciele marki nakreślili też dalszy, ekologiczny plan. W 2030 roku Genesis ma być firmą nieemitującą CO2, a w 2035 roku ma osiągnąć neutralność węglową. Najwyraźniej producent uważa, że jego klienci są już gotowi do przesiadki na elektryki.

Jednocześnie zapowiedziano, że inżynierowie marki pracują nad ulepszonymi bateriami litowo-jonowymi, a także nad nowymi ogniwami paliwowymi. Wygląda więc na to, że od dawna rozwijana przez Hyundaia technologia wodorowa nie pójdzie w zapomnienie.

Reklama

W długim wideo, przedstawiającym najbliższe plany marki, można zobaczyć też zapowiedź ośmiu nowych elektryków. Plany są więc bogate.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genesis | Hyundai | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama