Reklama

FSO miało produkować nissany! Ale nie będzie...

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" japoński koncern Nissan zdecydował się zawiesić negocjacje w sprawie produkcji aut na Żeraniu, które prowadził w tajemnicy od ponad roku.

Przedstawiciele firmy przesłali do Ministerstwa Gospodarki list o bezterminowym zawieszeniu rozmów. Powodem ma być spadek prognozowanego popytu na europejskim rynku.

FSO odmawia informacji. "Nie komentujemy, z kim rozmawiamy i na jaki temat" - powiedział "Rzeczpospolitej" prezes firmy Janusz Woźniak.

Według uzgodnień, do których dotarła gazeta, Nissan najpierw w ciągu 12-18 miesięcy uruchomiłby kosztem 150 milionów euro produkcję nowego małego auta. Docelowo 80 tysięcy sztuk rocznie. W drugim etapie planowano rozpoczęcie produkcji nowego masowego modelu. Rząd obiecywał Nissanowi grant w wysokości kilkudziesięciu milionów euro.

Reklama

Tymczasem - czytamy w "Rzeczpospolitej" - FSO jest w coraz trudniejszej sytuacji. Z przeszło tysiąca siedmiuset pracowników dziś zostało jedynie około 200 osób zajmujących się utrzymaniem zakładu.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: 'Rzeczpospolita'

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy