Reklama

Chcesz Wiesmanna?

Wiesmann to niemiecka firma, która od 1993 roku produkuje na bazie pojazdów BMW ekskluzywne samochody sportowe. I choć jest to produkcja małoseryjna, to pojazdy te, oferowane tylko w Europie, znajdują coraz więcej nabywców.

Wiesmann ma obecnie w ofercie dwa samochody - GT oraz wersję bez dachu - Roadstera.

W zeszłym roku, który okazał się rekordowy w historii firmy, sprzedano 92 samochody - 76 Roadsterów i 16 GT. To wzrost aż o 53 procent.

Plany na 2006 rok są jeszcze bardziej ambitne. Firma chce sprzedaż 162 pojazdy.

Wiessman Roadster oferowany jest w dwóch wersjach - z sześciocylindrowymi silnikami BMW o mocach 231 KM (pojemność 3.0 l) i 243 KM (3.2 l). Natomiast GT napędzane jest jednostką V8 o pojemności 4.8 l oraz mocy 367 KM. Zapewnia ona ważącemu 1240 kg pojazdowi doskonałe osiągi - przyspieszenie do 100 km/h w ciągu 4.6 s oraz prędkość maksymalną 280 km/h.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy