Reklama

To auto nie jest gorsze niż audi czy bmw. Za to tańsze. Zobacz video

Dla Polaków sprawa jest jasna. Jeśli kogoś interesuje luksusowa limuzyna klasy premium, to kupuje produkt niemieckiej motoryzacji.

Rzeczą wtórną, zależną już od osobistych preferencji, jest to, czy wybiera mercedesa, audi czy może bmw.

Reklama

Zresztą, statystyki pokazują, że podobna zależność działa w całej Europie. Bo czy przypadkiem jest, że Audi zanotowało właśnie najlepsze pół roku w historii firmy, a BMW sprzedało niewiele mniej samochodów niż Fiat?

A jednak na rynku istnieją samochody, które wcale nie powstają za naszą zachodnią granicą, a które z powodzeniem mogą stawać w szranki z produktami Mercedesa czy Audi, przy tym bijąc je na głowę np. ceną.

Jedną z marek, która ma ambicję zagrozić niemieckim konkurentom, jest Infiniti. Marka ta założona została przez Nissana, który zamierzał powtórzyć sukces, jaki na rynku amerykańskim z Lexusem odniosła Toyota.

Ostatecznie obie luksusowe marki koncernów z Dalekiego Wschodu trafiły również na Stary Kontynent.

Samochody infiniti na zdominowanym przez niemieckie samochody rynku europejskim są rzadkim widokiem na polskich drogach. Czy słusznie? Przyjrzeliśmy się z bliska - modelowi M30d GT premium.

Co kryje się pod tą skomplikowaną nazwą, a także jak wypada ten samochód na tle niemieckiej konkurencji - dowiecie się z naszego materiału wideo.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: premium | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje