Reklama

Prometeusz Peugeota

Francuski koncern Peugeot nie próżnował i na paryski salon skonstruował cztery prototypy nowego samochodu kompaktowego - "Promethee" (Prometeusz). Jest to trzydrzwiowy, czteroosobowy pojazd, który będzie następcą peugeota 306. Linia nadwozia, pełna odważnych rozwiązań stylistycznych, nawiązuje do mniejszego modelu 206. W Prometeuszu zastosowano bardziej nowoczesne rozwiązania techniczne, które mogą wyznaczać nowe trendy w zakresie techniki motoryzacyjnej XXI wieku.


Prometeusz jest trzydrzwiowym, czteroosobowym pojazdem, który będzie następcą peugeota 306. Po stronie kierowcy znajdziemy tylko jedne drzwi - przesuwane zarówno do przodu, jak i do tyłu. Z drugiej strony do wnętrza możemy dostać się przez dwoje drzwi: tradycyjnie otwierane i przesuwane.

Ciekawym rozwiązaniem jest brak koła zapasowego. Prototyp został bowiem wyposażony w nowe opony Michelin, na których, mimo złapania gumy, możemy przejechać ponad 200 km. Pozwoliło to na zwiększenie przestrzeni bagażnika, który został podzielony na dwie komory. Czy Prometeusz będzie produkowany po salonie w Paryżu? Całkiem możliwe, jeżeli zadecydują o tym opinie i zainteresowanie nowym peugeotem zwiedzających paryską wystawę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje