Skutki nawałnicy w Gnieźnie. Kilkuset kierowców wezwanych na komendę

Wielkopolskie służby ciągle zajmują się usuwaniem skutków silnej nawałnicy, która przeszła przez Gniezno w poniedziałek 20 maja. Od kilku dni policjanci pomagają w sprzątaniu ulic i odprowadzaniu z nich wody. W wyniku działań funkcjonariusze odzyskali kilkaset tablic rejestracyjnych. Teraz szukają właścicieli.

Skutki nawałnicy w Gnieźnie. Policjanci mają ręce pełne roboty.

Z żywiołem nie ma żartów. Zwłaszcza, kiedy mowa o silnych deszczach połączonych z gradobiciem. Poniedziałkowa nawałnica, która przeszła przez Gniezno, wyrządziła ogromne zniszczenia. W ciągu zaledwie kilku godzin wiele ulic wraz z samochodami zostały przykryte wodą. Po kilku dniach miasto może już normalnie funkcjonować.

Nawałnica w Gnieźnie. Policja wzywa kilkuset kierowców

To między innymi zasługa służb, które od kilku dni ciężko pracują przy usuwaniu skutków burzy. Wielkopolscy policjanci sprzątają ulice z gałęzi i szukają właścicieli tablic rejestracyjnych, które porwała woda. Sprawa jest poważna, bowiem na drogach, chodnikach i trawnikach funkcjonariusze znaleźli niemal 200 z nich. Jak informuje gnieźnieńska policja, ponad 130 tablic rejestracyjnych wróciło już do swoich właścicieli, jednak ponad 40 sztuk ciągle czeka na odbiór.

Reklama

Burza w Gnieźnie. Zmobilizowano ponad 30 zastępów

Poniedziałkowa burza była jedną z najgorszych w ostatnich latach - ostatnio z tak silnymi opadami miasto mierzyło się w 2017 roku. W ciągu zaledwie kilku godzin w woj. wielkopolskim odebrano co najmniej 200 zgłoszeń, których większość dotyczyła zalań czy zerwania dachów. Na terenie całego Gniezna pracowało ponad 30 zastępów PSP i OSP.

Do szczególnie niebezpiecznej sytuacji doszło na ul. Pod Trzema Mostami, gdzie nagromadzona woda sięgnęła poziomu niemal dwóch metrów. Jedna z kierujących została uwięziona w swoim samochodzie. Strażacy do akcji ratowniczej musieli wykorzystać łódki. Szczęśliwie kobiecie nic się nie stało.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: burza | tablice rejestracyjne | polska policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy