Monitoring floty a stan techniczny samochodów firmowych

Utrzymanie samochodów firmowych w dobrym stanie technicznym leży w interesie każdego przedsiębiorstwa. Awarie pojazdów sprawiają, że wykonanie zleceń na transport jest niemożliwe, przez co firma traci zarówno na kosztach napraw, jak i na braku możliwości zarabiania. Jednym z najlepszych sposobów na polepszenie stanu technicznego aut firmowych jest korzystanie z monitoringu floty.

Ekonomiczna jazda i rzadsze naprawy

Monitoring floty samochodowej umożliwia kontrolowanie, w jaki sposób kierowcy i inni pracownicy wykorzystują auta należące do przedsiębiorstwa. Samochody służbowe są przeznaczone do wykonywania konkretnych zadań, lecz przez lata wielu pracowników korzystało z nich również w celach prywatnych. Miało to negatywny wpływ na stan techniczny aut, gdyż znacząco zwiększało ich przebieg oraz podnosiło ryzyko wypadku drogowego. Po zamontowaniu lokalizatorów GPS oraz vehicle camera większość kierowców w firmie jeździ bezpieczniej oraz korzysta z aut firmowych wyłącznie w celach zawodowych.

Reklama

Dzięki monitorowaniu tras przejazdu samochodów firmowych, obniża się koszty zużycia paliwa i liczbę przejazdów bez załadunku. Kierowcy jeżdżą ekonomiczniej, dzięki czemu firma oszczędza na zakupie paliwa, a silniki pojazdów są w lepszym stanie technicznym. Bezpieczna i ekonomiczna jazda przekłada się na mniejsze zużycie innych części pojazdu i rzadsze awarie.

Lokalizatory GPS i vehicle camera umożliwiają generowanie raportów, dzięki którym dział logistyki otrzymuje informacje na temat zużycia paliwa, pokonywanych tras, przekroczeń prędkości, czasu uruchomienia silnika oraz obciążenia pojazdu. Kompleksowe dane umożliwiają optymalne planowanie załadunków i rozładunków oraz unikanie przejazdów z nadmiernym obciążeniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu stan techniczny pojazdów jest dobry, nawet gdy flota jest intensywnie użytkowana.

Pomoc w razie wypadku

Lokalizatory GPS oraz wideorejestratory pomagają kierowcom samochodów ciężarowych i dostawczych udowodnić, w jaki sposób doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Jeżeli firmowe auto bierze udział w wypadku, vehicle camera oraz monitoring GPS pomagają w ustaleniu winnego spowodowania kolizji. W przypadku, gdy kierowca zatrudniony w firmie transportowej jechał prawidłowo, a wypadek został spowodowany przez innego uczestnika ruchu drogowego, firma skorzysta z ubezpieczenia. Koszty naprawy pojazdu zostaną pokryte z polisy, co obniży wydatki przedsiębiorstwa, a także sprawi, że samochód szybciej zostanie ponownie wykorzystany do transportu.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: monitoring GPS | Kamera samochodowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy