ITD przejmie fotoradary straży miejskich?

Jest spora szansa na to, że choć straże miejskie i gminne zostaną pozbawione możliwości korzystania z fotoradarów, to nie przestaną one funkcjonować.

Chociaż straże gminne i miejskie stracą prawo do używania fotoradarów, wcale nie musi to oznaczać, że wszystkie urządzenia przestaną działać. Minister infrastruktury nie wyklucza, że fotoradary przejmie Inspekcja Transportu Drogowego. "Nie można ich wyrzucić do śmietnika" - wyjaśnia Andrzej Adamczyk.

Zdaniem Andrzeja Adamczyka, który jako poseł głosował za odebraniem strażom gminnym fotoradarów, nie można teraz pozwolić, by samorządy na tym straciły i musiały zezłomować urządzenia. Nie można zniszczyć mienia publicznego. W końcu wydano niemałe pieniądze. Uważam, że te urządzenia powinny być wykorzystane - zaznacza minister infrastruktury.

Reklama

Jak ustalił nasz dziennikarz, Adamczyk zamierza spotkać się w tej sprawie z szefem Inspekcji Transportu Drogowego, by ustalić szczegóły. Chciałbym ich tym zainteresować. Myślę, że przed nami rozmowy - podkreśla. ITD raczej nie przejmie jednak wszystkich urządzeń.

Mimo planu ministra, gminne i miejskie fotoradary zostaną wyłączone 1 stycznia. Jest za mało czasu na nowe rozwiązania. Po drugie sama Inspekcja może być zlikwidowana i wcielona do policji.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: fotoradary

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy